wtorek, 10 czerwca 2008

KLESZCZEWO. Olimpijczycy z "Pogody" na start!

2 czerwca br. przeszedł do historii jako dzień, w którym odbyła się I Kociewska Olimpiada Sportowa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową, którą zorganizowały w Skórczu tamtejsze Warsztaty Terapii Zajęciowej "Caritas".
Imprezę rozpoczęła uroczysta Msza Święta, po której wszyscy uczestnicy udali się na stadion, gdzie rozegrane zostały poszczególne konkurencje Olimpiady.

Na zawody przybyło 8 reprezentacji z: Gdańska, Tczewa, Grudziądza, Chojnic, Pelplina, Skórcza, Lalkowych i... Kleszczewa Kościerskiego!

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Pogoda" wystawiło również silną reprezentację, która przybyła na Olimpiadę z zamiarem walki o najwyższe miejsca i najlepsze trofea, tym bardziej, że organizatorzy przygotowali całą gamę konkurencji tak, iż każdy mógł sprawdzić swe siły w dyscyplinach, w których czuł się najlepiej.

Olimpijczycy z "Pogody" zabrali się ostro do rywalizacji. Wzięli udział w biegach na 60, 100 i 400 metrów, ścigali się w sztafecie 4x 100 metrów, skakali w dal z rozbiegu i z miejsca, grali w bule, wreszcie twardo walczyli w konkursie przeciągania liny. Trzeba było widzieć jak z determinacją walczyli ze swymi konkurentami, jak nie poddawali się w trudnej sportowej rywalizacji i osiągali wspaniałe wyniki w pięknym, uczciwym i sportowym stylu. Trzeba było widzieć skupienie na twarzy naszych zawodników gry w bule, zapał naszych skoczków w dal, dynamikę naszych krótkodystansowców, ciężką i nieustępliwą walkę całej drużyny w przeciąganiu liny, wreszcie niezapomnianą sztafetę na 400 metrów, podczas której nasi sportowcy biegli z wielką ofiarnością i wolą zwycięstwa. Trzeba było wreszcie zobaczyć Mirka Spikowskiego, który biegł do mety sztafety dystansując rywali i wysoko dzierżąc w dłoni sztafetową pałeczkę, na znak swego nad nimi zwycięstwa.

Członkom "Pogody" nie zabrakło podczas tej Olimpiady woli walki i zwycięstwa- zarówno Panie sportsmenki jak i Panowie Sportowcy spisali się... na medal! Reszta uczestników i terapeuci wspierali zawodników "Pogody" w czasie Olimpiady dopingiem oraz dostarczaniem im napojów i pożywienia. Każdy wykonał to co zrobić powinien a nawet ponad to.

Efektem ambitnej walki całego zespołu, rywalizujących sportowców oraz ekipy wspierającej, były piękne wyniki Stowarzyszenia "Pogoda" osiągnięte na Olimpiadzie:

III miejsce indywidualne Aleksandry Taberskiej w dyscyplinie "gra w bule",

III miejsce indywidualne Ewy Ossowickiej w dyscyplinie "tor przeszkód",

II miejsce zespołowe w dyscyplinie "przeciąganie liny",

II miejsce zespołowe sztafety: Adam Pazda, Mariola Gila, Aleksandra Taberska i Mirosław Spikowski w dyscyplinie "bieg sztafetowy 4x 100 m".

Ukoronowaniem tych wspaniałych wyczynów było zajęcie przez reprezentację Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Pogoda" II miejsca w klasyfikacji ogólnej i zdobycie pięknego pucharu. Gratulujemy "pogodnym" sportowcom wspaniałych wyników i dziękujemy za Ich zapał, wolę walki i piękne, sportowe emocje, których nam dostarczyli.

Dziękujemy również organizatorom tej pięknej imprezy: "Caritasowi" ze Skórcza oraz tamtejszym Warsztatom Terapii Zajęciowej (kierowanym przez Panią Dorotę Dorau) za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tej bardzo potrzebnej i pożytecznej imprezie. Mamy nadzieję, iż za rok spotkamy się na II Olimpiadzie a sportowcy z "Pogody" osiągną na niej jeszcze lepsze rezultaty.


Wojciech Kloński

Przewodniczący SON "Pogoda"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz