środa, 22 września 2010

19 Bieg Kociewski z Polpharmą

Tylko 2 tygodnie pozostały do 19 Biegu Kociewskiego z Polpharmą, zatem można jeszcze podreperować przygotowanie do tego najdłuższego biegu. Wielu starogardzian zaczęło dbać o swoją kondycję, o swoją sprawność poprzez codzienne biegi, jazdę na rowerze czy marsze z kijkami. Wierzę, że organizowane przez nas biegi przyczyniają się również do większej popularyzacji sportu i zarażania wśród mieszkańców mody na zdrowy styl życia.

Ważne informacje organizacyjne


W ramach tej imprezy odbędzie się 8 biegów na różnych dystansach dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych w godz. od 10.00 do 11.30. (załącznik regulamin biegu towarzyszącego)


O godz. 12.oo - wystartuje bieg główny na 10 km BIEG KOCIEWSKI Z POLPHARMĄ oraz Bieg MŁODZIEŻOWY na ok. 3,5 km - jedna pętla biegu głównego


Bieganie jest najtańszą formą uprawiania sportu i rekreacji, dlatego też zależy nam, aby tę formę propagować wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców naszego miasta. Nie osiągniemy jednak pożądanego efektu, jeśli do akcji uświadamiania nie włączą się czynnie dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy, mający bezpośredni kontakt z młodzieżą.

Zwracamy się do wszystkich dyrektorów szkół i nauczycieli, by dzień 2 października 2010 stał się Świętem Sportu w Waszych szkołach. Sukcesy polskich sportowców na Mistrzostwach Europy niechaj posłużą naszej młodzieży i nauczycielom do większej popularyzacji sportu, a przez to do większej aktywności.

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wybitnego sportowca na naszą imprezę. W tym roku gościem honorowym będzie Marcin Lewandowski - rekordzista Polski na 800 m, Mistrz Europy z 2010 roku.

Starty dbywają się na Rynku na stronie wschodniej Rynku, a meta usytuowana jest na starogardzkim Rynku na stronie południowej.

Start Biegu Młodzieżowego i Biegu Kociewskiego z Polpharmą odbywają się równocześnie na starogardzkim Rynku na stronie zachodniej na wysokości Banku Millenium.

Zapewniamy dla uczestników biegów towarzyszących nagrody do 15. miejsca w każdym biegu oraz medale do 3. miejsca, a dla wszystkich uczestników dyplomy i prezenty ufundowane przez patrona biegów towarzyszących PSS Starogard.

W biegu młodzieżowym na 3 km, w którym startuje młodzież szkół ponadgimnazjalnych, organizator zapewnia do 6. miejsca nagrody rzeczowe, a dla najlepszej starogardzianki i starogardzianina (ucznia szkoły starogardzkiej) rowery funduje Sklep Rowerowy "Jubilat" - sponsor, który od 15 lat wspiera Bieg Kociewski.

W biegu głównym oprócz dyplomów dla każdego zawodnika okolicznościowy medal. Trzeba dodać, że ponadto bieg klasyfikowany jest w 15 kategoriach wiekowych. Warunkiem udziału w biegu głównym "Biegu Kociewskim z Polpharmą" jest ukończenie 12 lat (dla niepełnoletnich rodzic wypełnia kartę zgłoszeniową - wydaje zgodę na udział dziecka w biegu).

Zawodnicy biegają z NUMERAMI STARTOWYMI, dlatego STAROGARDZIANIE mogą zgłosić się do godz. 19 w biurze OSiR w przeddzień imprezy. Prosimy starogardzian o dyscyplinę, niechaj sobotni czas będzie udostępniony tylko dla zawodników przyjezdnych.

Warunkiem udziału w biegach towarzyszących jest zgłoszenie się do swoich nauczycieli w-f w szkołach. Każdy zawodnik biegnie z karteczką (nie ma numerów startowych). W miejscu startu biegów towarzyszących będzie czynne biuro zawodów, więc Ci którzy nie dokonają zgłoszenia u swego nauczyciela będą mogli to zrobić w dniu imprezy bezpośrednio przed startem.

Do zobaczenia na trasie biegu

Ze sportowym pozdrowieniem,

Maria Malinowska - kierownik biegu

REGULAMIN BIEGÓW TOWARZYSZĄCYCH - PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz