niedziela, 5 września 2010

Lekkoatleci z LLKS Smętowo odbyli swoje pierwsze górskie zgrupowanie

Forma prosto z gór!
Lekkoatleci z LLKS Smętowo odbyli niedawno swoje pierwsze górskie zgrupowanie sportowe w urokliwych zakątkach Pienin w miejscowości Szczawnica. Na obóz powołanie otrzymało 12 zawodników, którzy trenowali przez 13 dni od 11 do 23 sierpnia. Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu władz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Ministerstwa Sportu i Turystyki, rodziców zawodników i kilku wspaniałomyślnym sponsorom.

Szczawnica jest wspaniałą miejscowością uzdrowiskową leżącą tuż u prawego dopływu Dunajca. Wspaniałe, malownicze krajobrazy, szczególny mikroklimat i mnóstwo pijalni wód mineralnych plasuje tę miejscowość w czołówce najczęściej odwiedzanych, zarówno latem jak i zimą. Jest też główną bazą wypadową do Słowacji, gdzie atrakcji turystycznych także nie brakuje.
Głównym celem zgrupowania były przygotowania pod nadchodzące mistrzostwa woj. pomorskiego młodzików (4 wrzesień) i być może mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej (koniec września). Gdyby tak się stało, Smętowo Graniczne miałoby po raz pierwszy w historii swojego zawodnika reprezentującego miejscowość na krajowym czempionacie.
Systematyczna praca szkoleniowa i ciągłe postępy, już w niedalekiej przyszłości dają podstawę, by sądzić, że "mały" klub ze Smętowa zaistnieje wśród tabel krajowych medalistów w różnych kategoriach. Coraz więcej młodzieży pragnie pójść w ślady swoich koleżanek i kolegów. Od września rusza kolejna runda czwartków lekkoatletycznych. Być może w tej edycji wyłonią się kolejne talenty, które będą podążać sportową ścieżką.
Tego życzymy zawodnikom i władzom klubu, dziękując wszystkim życzliwym za wspieranie naszych planów i pomysłów… Tym nieżyczliwym także dziękujemy za dodatkową mobilizację!


Trener
Karol Nowakowski

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz