sobota, 4 września 2010

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie

"Przyjaźnie i wesoło

żegnamy rzekę, las.

Ach witaj, witaj szkoło!

Już czas do pracy czas!"


1 września 2010 r. o godz. 8:00 zadzwonił w naszej szkole pierwszy dzwonek dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej i przedszkolaków.Pani Dyrektor Lucyna Błaszak przywitała przybyłych gości: Wójta Gminy Zblewo Krzysztofa Trawickiego, Wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Marka Draws oraz uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Po wystąpieniach gości nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas I b i III b. Mali uczniowie zaprosili wszystkich na wspomnienia z wakacji i morską wyprawę po Oceanie Wiedzy. Załogę okrętu tworzyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Kapitan statku uczeń Leon Kosiedowski wręczył wychowawcom grup zerowych i klas pierwszych bilety na rejs oraz kapitańskie czapki. Po czym nastąpiło pierwsze odczytanie listy obecności.


"Wita Państwa Rafał Draws z ogólnopolskiej telewizji TV10.

Koniec wakacji! Dzisiaj we wszystkich szkołach w Polsce odbywają się uroczyste apele z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2010/2011. Nasza reporterka Beata Zagórska jest aktualnie w jednej ze szkół województwa pomorskiego w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie…"

Od tych słów rozpoczęła się część artystyczna uroczystości z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla uczniów klas IV-VI i gimnazjum. Uczniowie klas piątych opowiadali o swoich wakacyjnych podróżach. Wspominali Paryż, Wiedeń, Kretę, Chorwację i wędrówki po Tatrach. Swoje opowieści ilustrowali śpiewem i tańcem.

Podziwialiśmy występy Doroty Dolnej, Oli Skrzypczak, Wiktorii Sobiechowskiej, Michaliny Mindykowskiej, Weroniki Bednarek i Michała Guzendy z V b oraz Wiktorii Kłotkowskiej, Klaudii Peplinskiej, Weroniki Kamysz, Kingi Wierzba, Roberta Stoltmann, Kacpra Kulas i Kacpra Piątek z V a.


Doskonałą nagrodą dla małych artystów były gromkie brawa i wiele ciepłych słów uznania.


Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów i dobrego roku szkolnego 2010/2011.


Wioletta Herold, Justyna Pochylczuk

Foto: Jacek Gadecki

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz