środa, 22 września 2010

Powstaje Starogardzkie Towarzystwo Tenisowe

Z inicjatywy Wojciecha Króla, który jest od 30 lat niekwestionowanym tenisowym liderem w Starogardzie Gdańskim, powstanie "Starogardzkie Towarzystwo Tenisowe". Przypomnijmy, że w latach 80. Wojtek Król /wychowanek trenera Bogdana Kruszony/ przez dwa lata był zawodnikiem sklasyfikowanym w pierwszej dziesiątce listy rankingowej w Polsce w kategorii kadetów. Nowe sportowe stowarzyszenie, które niebawem powstanie w naszym mieście, będzie zrzeszało sympatyków tenisa ziemnego.

Do dnia dzisiejszego około 30 osób, czynnie grających w naszym mieście w tenisa, zadeklarowało swoje członkostwo w stowarzyszeniu. Inicjatorami powoływanego towarzystwa są między innymi znani starogardzcy tenisiści i sympatycy, a wśród nich: Wojciech Król, Roman Tylkowski, Bogdan Kruszona, Ryszard Kosidowski, Jarosław Probe, Tadeusz Majewski i Marek Sobecki.
Został już opracowany statut Starogardzkiego Towarzystwa Tenisowego i obecnie jest konsultowany pod względem prawnym. Po korekcie prawnej statutu Starogardzkiego Towarzystwa Tenisowego zostanie zwołane walne zgromadzenie, na którym zostaną wybrane władze stowarzyszenia. Po powołaniu władz stowarzyszenie zostanie zgłoszone jako stowarzyszenie zwykłe w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim. W dalszym zamyśle organizatorów stowarzyszenia jest późniejsza rejestracja w Sądzie jako wyższe stowarzyszenie pożytku publicznego. Stowarzyszenie ma na celu popularyzację tenisa ziemnego w naszym mieście. Osiągnąć to pragnie poprzez organizacje zawodów i imprez tenisowych, utworzenie rekreacyjnej szkółki tenisowej dla dzieci i dorosłych. Stowarzyszenie będzie działało na bazie dwóch prywatnych kortów tenisowych w Hermanowie i Kolinczu. Stowarzyszanie będzie otwarte na współpracę ze wszystkimi osobami i podmiotami, które będą chciały wspomóc władze stowarzyszenia w celu realizowania ich działań statutowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz