sobota, 4 września 2010

NOVUM. Niektóre popularne zawody można zdobyć za darmo

Choć trudno w to uwierzyć, ale we współczesnym świecie nie wszystko jest za pieniądze.

Niektóre popularne zawody można dziś zdobyć za darmo, a w innych wykształcić się w bardzo korzystnej cenie. Taka oferta jest w Szkole Policealnej Novum w Starogardzie Gdańskim.


W zawodzie opiekuna medycznego jeszcze długo nie będzie problemów ze znalezieniem pracy. Aby zdobyć kwalifikacje do opieki medycznej nad pacjentem nie trzeba posiadać wybitnych zdolności. Wystarczy ukończenie szkoły średniej, nawet nie jest wymagana matura. Nauka trwa jeden rok. Po tym okresie opiekunowie zyskują uprawnienia do świadczenia usług pielęgniarskich, które będą wykonywać pod nadzorem lekarzy. Mogą pracować w publicznej oraz prywatnej służbie zdrowia, za granicą oraz w domach pomocy społecznej.

Równie dobre perspektywy zawodowe czekają na techników masażystów, ponieważ zapotrzebowanie na ich usługi jest ogromne i stale rośnie. Nieregularny tryb życia i brak ruchu fizycznego sprawiają, że coraz więcej osób cierpi na bóle lub schorzenia kręgosłupa. W wielu wypadkach porady i pomoc masażystów wystarczą, by pacjenci odzyskali komfort pracy a trapiące ich bóle minęły.

Nauka zawodu technika masażysty odbywa się w systemie wieczorowym i trwa 2 lata. Niecierpliwi mogą skorzystać z przyspieszonych kursów masażu. Podczas zajęć słuchacze uczą się m.in masażu klasycznego, sportowego, kosmetycznego, izomerycznego i punktowego.

Po ukończonej szkole technicy masażyści bez problemu znajdują zatrudnienie także w sanatoriach, salonach SPA, odnowy biologicznej w klubach sportowych. Można również otworzyć prywatny gabinet.

W Szkole Policealnej Novum zawody: technika masażysty, technika usług kosmetycznych i technika usług fryzjerskich można zdobyć płacąc naprawdę niewiele. Tymczasem całkowicie za darmo można wykształcić się w czterech kolejnych: opiekuna medycznego, technika administracji, technika informatyka i technika rachunkowości

Zajęcia na wszystkich darmowych kierunkach prowadzone są w trybie zaocznym, co umożliwia naukę osobom pracującym, ale pragnącym zwiększyć swoje kompetencje i poprawić sytuację zawodową.


Niektóre popularne zawody można zdobyć za darmo - pdf


Po więcej informacji zapraszamy do sekretariatu Szkoły Policealnej Novum w Starogardzie Gdańskim

ul. Rynek 36/1

od poniedziałku do piątku w godz. 9-19

tel./fax 58 563 05 12
stg.novum@op.pl, www.plejada.edu.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz