piątek, 7 stycznia 2011

KARTKI Z ŻYCIA PARAFII PĄCZEWO

Modlitwa Księdza Proboszcza Ireneusza Nowaka oraz naszych parafian okazała się skuteczna. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie we wrześniu oraz październiku 2010 r., troszkę tylko przeplatanej kropelkami deszczu, udało się zakończyć najważniejszą część remontu pączewskiej świątyni. Dzięki pozyskanym środkom unijnym oraz ofiarności parafian dokonano remontu konstrukcji dachu oraz wymieniono całkowicie pokrycie dachowe (dachówkę) wraz z orynnowaniem.

***


W niedzielę poprzedzającą dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - w 2010 roku był to 10 października - tradycyjnie obchodzimy Dzień Papieski. Tegoroczny, już dziesiąty, przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Odwaga świętości". Podobnie jak w całej Polsce, tak i w naszej parafii kwestowano na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Każdy, kto złożył datek otrzymał obrazek ze słowami Jana Pawła II nawiązującymi do tegorocznego hasła, ot choćby tymi z homilii z okazji kanonizacji błogosławionej Kingi (1999): "Bracia i siostry, nie lękajcie się chcieć świętości! Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie kończący się wiek i nowe tysiąclecie erą ludzi świętych!".

Po południu spotkaliśmy się w naszym kościele na nabożeństwie różańcowym, na którym szczególnie gorąco modliliśmy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

***

Dwa lata temu przy naszym kościele KGW wraz z młodzieżową drużyną OSP zasadziło szczepione na pniach irgi. Przyjęły się, rok zdobiły obejście kościoła, ale zeszłej zimy uległy mrozom. Miło nam poinformować, że niedawno w miejsce zmarzniętych drzewek pojawiły się nowe irgi wysokopienne!

Barbara Dembek-Bochniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz