poniedziałek, 17 stycznia 2011

XIX finał WOŚP w Pinczynie

Rok temu pisząc o XVIII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziękując wszystkim za pomoc w organizacji tegoż finału jednocześnie zapraszaliśmy wszystkich na kolejny, XIX finał WOŚP. Czas tak szybko biegnie! Jesteśmy już po kolejnym XIX finale WOŚP!

Zawsze jesteśmy pełni obaw, czy wszystko zostało zorganizowane i "dopięte na ostatni guzik", czy dopiszą mieszkańcy Pinczyna i okolicznych miejscowości. Nad organizacją XIX finału czuwała p. Ewa Niemczyk.

Szkoła w Pinczynie organizuje finał WOŚP po raz trzynasty, mamy nadzieję, że nie pechowy. Po raz siódmy współpracujemy ze Sztabem WOŚP w Tczewie.

Podczas tegorocznego XIX finału zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W tym roku uzbieraliśmy kwotę 5179,62 zł.

Granie rozpoczęliśmy tradycyjnie rano, od kwesty ulicznej, gdzie 15 wolontariuszy zbierało pieniądze do skarbonek, a za każdą wrzuconą "złotówkę" obdarowywali każdego orkiestrowym serduszkiem.
Od godziny 16 przenieśliśmy się do szkoły w Pinczynie, gdzie na wszystkich czekał ciekawy program artystyczny na sali gimnastycznej. Równocześnie odbywały się kiermasze z balonami i zabawkami, który zorganizowały najmłodsi uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami i rodzicami.

Kl. IV-VI pod opieką wychowawców stworzyły w świetlicy szkolnej kawiarenkę "Caffe", w której było można nabyć gorącą kawę, herbatę i skosztować domowych wypieków, które przygotowali rodzice uczniów.

Najstarsi uczniowie kl. I-III gimnazjum wraz z wychowawcami w barze Fas-Food serwowali zapiekanki, hot-dogi, frytki, napoje itp.

Ale wróćmy do programu artystycznego na sali gimnastycznej, na której odbywały się występy artystyczne naszych uczniów, m.in. przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej. Przygotowały je kl. IIIa, IIIb, Va PSP.

Kolejnym punktem programu były występy uczniów kl. II a kl. Ia gim. w układach tanecznych i sportowych. Oprawą muzyczną zajmował się p. Zbigniew Bahr.


Wystąpił także regionalny zespół "Brzady", Kapela Kociewska z Pinczyna i chór szkolny.

Następnie odbyło się rozstrzygnięcie loterii fantowej i losowanie głównych nagród. Nagrodami tymi były bony towarowe do realizacji w sklepie Elpol - p. R. Kosiedowskiego, p. Z. Burczyk, U. Rytlewskiej, M. Rogaczewskiej, M. Zagórskiej, I. Czekaj, zaproszenia na pizzę w barze p. A. Zagórskiego oraz J. Dzierżaka, bilety wstępu do Bajkolandii - placu zabaw i gier w Stragardzie Gd., karnety do zakładu fryzjerskiego p. A. Rezmer w Pinczynie.

Kulminacyjnym punktem finału, jak co roku, była licytacja. W tym roku licytowaliśmy m.in. puszkę Wielkiej Orkiestry z autografem Jurka Owsiaka, gadżety WOŚP, piłki i koszulki POLPHARMY Starogard Gd., kosz wędlin ufundowany przez Masarnię Herold, kosz z przyborami plastycznymi przekazany przez właścicieli sklepu RADEX ze Zblewa - p. L. A. Wąs, gadżety Banku Spółdzielczego w Skórczu, z oddziałem Zblewie, PZU w Starogardzie Gd., albumu z kościołami diecezji pelplińskiej przekazanego przez Urząd Gminy w Zblewie, przejazd limuzyną ufundowany przez firmę Pinex z Pinczyna oraz przedmioty ofiarowane przez osoby prywatne, np. kalendarze, szkice malarskie, kosz słodkości, fotografie, wydania albumowe książek, szydełkowane bombki, kubek proboszcza, kalendarze strażackie itp. Przedmiotów do licytacji w tym roku zebraliśmy bardzo wiele. Do ostatniej chwili osoby prywatne przekazywały nam przedmioty do licytacji.

XIX finał WOŚP w Pinczynie zakończył się tradycyjnym odśpiewaniem hymnu Wielkiej Orkiestry pt. "Serce sercu" przez chór szkolny oraz wszystkich wolontariuszy.

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom, dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom, instytucjom, osobom prywatnym za wszelką pomoc związaną z organizacją XIX finału WOŚP w szkole, w Pinczynie!

Na zakończenie dziękując wszystkim za udział, kończymy tymi samymi słowami, jak co roku: Zapraszamy za rok, tym razem na XX jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sie ma!

Ewa Niemczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz