sobota, 15 stycznia 2011

Kolędy przeniosły nas w cudowny świat

"GLORIA IN EXCELSIS DEO", pod taką właśnie nazwą odbył się 7 stycznia br. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie XIII Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Przygotowania do przeglądu rozpoczęły się na początku grudnia, kiedy to uczniowie szkół: z Borzechowa, Bytoni, Kleszczewa, Kalisk, Pieców, Pinczyna, Starej Kiszewy, Zblewa, dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie oraz członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Pogoda" otrzymali regulaminy i zaproszenia do udziału w tej uroczystości.


W samym dniu koncertowych zmagań, na małej scenie sali gimnastycznej stanęli artyści, którym kolędy zapadły głęboko w duszę, a ich wykonanie przeniosło nas w inny, cudowny świat. Pozwoliło nam oderwać się od zabiegania i codzienności.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Kolędę świetlistą" a w wykonaniu małych Kociewiaków "Przy łony dolinie".

Drugim zespołem prezentującym się na szkolnej scenie była szkolno-parafialna schola "Stokrotki" z Borzechowa. Zaśpiewali dla nas "Mroźną ciszę", "Przybieżeli do stajenki"
i "Zaśpiewajmy kolędę". Po nich, zgodnie z kolejnością zgłoszeń, wystąpili uczniowie
z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie, którzy przygotowali kolędy: "Jezusa narodzonego", "Przychodzimy do stajenki" i "W grudniową noc".

Kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Przybieżeli do Betlejem" i pastorałkę "Złota Jerozolima i biedne Betlejem" wykonali przy akompaniamencie gitar, bębna, grzechotek
i dzwonków uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim. Radosny występ członków Stowarzyszenia "Pogoda" był przedostatnim w tegorocznym przeglądzie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy "Tryumfy króla niebieskiego", "Z kopyta kulig rwie" i "Bosy pastuszek".

Kolędy "Gloria", "Gdy się Chrystus rodzi" i "W żłobie leży" w wykonaniu gospodarzy, uczniów Zespołu Szkół Publicznych ze Zblewa zakończyły koncertowe zmagania.

Tegoroczny Przegląd Kolęd był jednocześnie koncertem życzeń dla przyjaciół naszej szkoły. Społeczność szkolna chciała w ten sposób podziękować za ofiarność i zrozumienie naszych potrzeb, za serce, które kocha i pomaga potrzebującym, za wsparcie, które wywołuje radość na twarzy i szczęście. Złożyła też najpiękniejsze życzenia, których treścią był wiersz pod tytułem "Dla Anioła".

Uwieńczeniem przeglądu był wspólny śpiew kolęd i agapa.


Beata Kośnik

Foto: Jacek Gadecki

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz