poniedziałek, 17 stycznia 2011

XIX Finał WOŚP - Bytonia

9 stycznia 2011 r. ruszył XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod przewodnictwem Jurka Owsiaka. Od kilkunastu lat Bytonia też "gra" w Orkiestrze.

Z roku na rok droższy krawat

W tym roku odbył się ten dzień bardzo uroczyście! Wolontariusze zbierali pieniądze już przed Mszą Święta. O godz. 17 rozpoczęła się impreza w szkole. Dziewczyny z kl. VI sprzedawały losy.
Główną nagrodą w loterii fantowej był tradycyjnie rower ufundowany przez Państwa Justynę i Ireneusza Wildman. Inne nagrody były też atrakcyjne - odkurzacz, suszarka, wafelnica itp. Darczyńcą tychże sprzętów był pan Jan Wildman. W loterii cieszyła też oko biżuteria wykonana własnoręcznie przez panią Hanię Herman. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja. Niebywałe emocje wywołała licytacja krawata. Jako pierwszy kilka lat temu krawat wylicytował wójt gminy Zblewo Krzysztof Trawicki. W następnym roku tenże krawat wylicytował pan Wiesław Para, który przekazał go na tegoroczną licytację. Obecnie szczęśliwym właścicielem okazał się pan Ireneusz Wildman. Corocznie w sposób zaskakujący wzrasta jego wartość. LICYTOWANO również: przepiękny i apetyczny tort ufundowany przez panią Teresę Milewską, piłkę do kosza z podpisami zawodników Polpharmy, koszulki i kubki z WOŚP. W trakcie kupowania losów odbywało się karaoke, do którego zgłaszała się nie tylko młodzież, ale nauczyciele i dzieci. Całkowity dochód wyniósł - 2 404,05 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Katarzyna Stencel, Agata Zimnak
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz