wtorek, 18 stycznia 2011

Kronika strażacka - 10.01 - 16.01.2011 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 10.01.2011- 16.01.2010.


10.01.2011. Zduny droga krajowa nr 22 gm. Starogard Gdański- wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW PASSAT po dachowaniu i po uderzeniu w drzewo stojący na kołach na poboczu jezdni. Kierowca pojazdu znajdował się w karetce pogotowia ratunkowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i odłączono akumulator w pojeździe. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez karetkę pogotowia ratunkowego. Po zakończonych czynnościach Policji pojazd załadowano na lawetę pomocy drogowej.


10.01.2011.- Więckowy droga woj. nr 224 gm. Skarszewy- wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW SHARAN w przydrożnym rowie. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Zabezpieczono teren działań. Zabezpieczono pojazd przez odłączenie akumulatora. Równocześnie ratownicy z OSP udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej ( wsparcie psychiczne ,zabezpieczenie przed utratą ciepła )Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłej na miejsce obsadzie Karetki Pogotowia. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazd zabezpieczył przybyły na miejsce właściciel w własnym zakresie. Działania zakończono.


10.01.2011. Rywałd ul. Starogardzka gm. Starogard Gdański.- wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy stojący w poprzek drogi po bocznym uderzeniu w samochód ciężarowy który stał na poboczu jezdni. Osoby poszkodowane biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami pod opieką obsady karetki pogotowia ratunkowego. Na miejscu znajdowała się Policja. Zabezpieczono teren działań. Ratownicy zabezpieczyli samochód osobowy przez odłączenie akumulatora oraz sprawdzenie szczelności instalacji gazowej w którą wyposażony był pojazd. Po czynnościach dochodzeniowych Policji samochód osobowy przemieszczono poza pas drogowy. Następnie jezdnię uprzątnięto z zanieczyszczeń powypadkowych. Działania zakończono.


13.01.2011. - Kamionka autostrada A1 - gm. Smętowo Graniczne- pożar samochodu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy z JRG Świecie zastali pożar kabiny samochodu oraz części przylegającej do kabiny przestrzeni ładunkowej. Podróżujący pojazdem przebywali na zewnątrz. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Wraz ze służbą autostrady zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ratownicy podali 1 prąd wody w natarciu na palący się samochód. Po czynnościach dochodzeniowych Policji Pomoc Drogowa zabrała uszkodzony samochód ciężarowy. Pozostałości po pożarowe usunięto. Działania zakończono.


Sporządził asp. Wiesław Narloch

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz