niedziela, 16 stycznia 2011

VIII DEKANALNY KONKURS POETYCKI I SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Jesienią, jak co roku, odbył się konkurs poetycki organizowany przez katechetki z Bytoni i Zblewa. Tematem było życie świętego Maksymiliana M. Kolbego. Inspiracją w wyborze tematu konkursu było ogłoszenie roku 2011 rokiem tegoż świętego oraz sprowadzenie we wrześniu 2010 roku do kościoła parafialnego w Zblewie relikwii świętego Maksymiliana.Spośród wielu nadesłanych wierszy komisja konkursowa pod przewodnictwem ks. Prałata Zenona Góreckiego - proboszcza zblewskiego wybrała i nagrodziła następujące prace w dwóch kategoriach.

Wyróżnienia:

Wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych uzyskały: Martyna Trzebiatowska ze szkoły w Zblewie, Aleksandra Zagórska ze szkoły w Pinczynie, Dominika Litzau ze szkoły w Kaliskach.

Wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych uzyskały: Dominika Ronkowska ze szkoły w Zblewie, Nicole Kalinowska ze szkoły w Kaliskach.

Miejsca:

Szkoła podstawowa

III miejsce - Wojciech Wycinka ze szkoły w Bytoni, II - Wiktoria Kłotkowska ze szkoły w Zblewie, I - Dominik Porazik ze szkoły w Kleszczewie Kościerskim.

Gimnazjum

III miejsce - Angelika Głogowska ze szkoły w Bytoni, II - Aleksandra Wons ze szkoły w Borzechowie, I - Małgorzata Mollin ze szkoły w Starej Kiszewie.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 16 grudnia 2010 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni. Podczas uroczystości uczniowie z Bytoni w części artystycznej przypomnieli postać świętego Maksymiliana oraz recytowali nagrodzone wiersze.
Uroczystość połączono z podsumowaniem szkolnego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Komisja konkursowa została wybrana spośród gości. Do jej prac został powołany gospodarz - dyrektor szkoły Tomasz Damaszk. Komisja po obejrzeniu prac konkursowych i naradzie ogłosiła werdykt.

Wyróżnienia: Monika Dulska - klasa V SP, Kamil Szumała - klasa I SP. Miejsca: III m. - Sebastian Pienschke - klasa V SP, II - Daniela Wildman i Iwona Szwedowska klasa IV SP, I - Szymon Gilla klasa II SP.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

Prace konkursowe jak co roku można oglądać na przygotowanej wystawie w kaplicy św. Rocha w Bytoni do 2 lutego 2011 r.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz