poniedziałek, 12 września 2011

"Podaj dalej"" dla Gminnej Biblioteki Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie

Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie otrzymała dotacje w ramach konkursu ,,Mikrogranty - Podaj dalej"" prowadzone przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań odbyło się 31 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zblewie. Tematem tego spotkania była wymiana doświadczeń oraz korzyści z udziału w PRB...


Celem spotkania było również wzajemne zapoznanie się przedstawicieli poszczególnych bibliotek, przedstawienie propozycji dotyczących wizji bibliotek jako centrum wspierania inicjatyw lokalnych oraz miejsce komunikacji i współpracy. Ponadto omówiliśmy zmiany, jakie zaszły w bibliotekach po wejściu do Programu Rozwoju Bibliotek.


W spotkaniu tym uczestniczyły Panie: biblioteka wiodąca z Zblewa i jej biblioteki partnerskie: Kaliska, Czarna Woda i Bobowo, z biblioteki wiodącej - Gmina Lubichowo i jej biblioteki partnerskie, które ma do współpracy, tj.: Osieczna, Pączewo i Skarszewy oraz goście z Biblioteki Powiatowej w Skórczu oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz Panie z Bibliotek w Smętowie i Osieku. Spotkanie to odbyło się w miłej atmosferze. Wspominano wspólne wyjazdy na szkolenia, oglądano zdjęcia, przekazywano sobie nabytą wiedzę. Spotkanie to połączone zostało z przejściem na emeryturę koleżanki z biblioteki w Skarszewach oraz uczczenie 40-lecia pracy zawodowej Pani z biblioteki w Borzechowie. Wszystko to odbyło się przy skromnym słodkim poczęstunku zwieńczonym wspólnym obiadem.

W 2011 r. Gminna Biblioteka pozyskała następujące środki: - Promocja Czytelnictwa. Priorytet II: Zakup nowości czytelniczych dla bibliotek dofinansowanie - 2 800,00 zł - Fundacji Orange na pokrycie kosztów z tytułu opłat abonamentowych - pokrycie kosztów dostępu do Internetu w bibliotece głównej i filiach do Internetu w kwocie 3 716,20 zł - ,,Mikrogranty - Podaj dalej"" - szkolenia - Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek - 1 000,00 złBrak komentarzy:

Prześlij komentarz