środa, 7 września 2011

Praca dla każdego!!! Bez względu na wiek i wykształcenie
Zawód opiekuna medycznego jest ogromną szansą dla wszystkich osób bezrobotnych, szukających pracy, tych którzy chcą zmienić swoje kwalifikacje i zdobyć nowe uprawnienia.

Uwaga!!! To jedyny zawód, gdzie preferowane są osoby w średnim wieku, odpowiedzialne, z wiedzą i życiowym doświadczeniem.


Opiekunów medycznych cały czas jest za mało w stosunku do dużej liczby starszych osób. Taka sytuacja w Polsce i krajach unijnych występuje już od kilku lat. Niestety w dalszym ciągu brakuje fachowców.

Po ukończeniu dwusemestralnej nauki opiekunowie medyczni uzyskują uprawnienia do świadczenia usług pielęgnacyjnych i od ręki znajdują zatrudnienie. Gdzie? Zapotrzebowanie jest ogromne: w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, fundacjach i stowarzyszeniach oraz mieszkaniach prywatnych.

Minister Zdrowia tworząc etat opiekuna medycznego zapowiedział, że w tym zawodzie zatrudnienie znajdzie od razu ponad 50 tys. osób. Na naszych rodaków z dyplomem opiekuna czekają też pracodawcy w Niemczech i Austrii, gdzie brakuje ponad 90 tys. osób.

Kwalifikacje do pracy w zawodzie opiekun medyczny uzyskać można w Szkole Policealnej Novum w Starogardzie Gdańskim

Obecnie trwa nabór na semestr wrześniowy-przyjmowani są wszyscy chętni bez względu na wiek i wykształcenie. Wystarczy świadectwo i dowód osobisty. Matura nie jest wymagana. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na dużą liczbę chętnych najlepiej zarezerwować miejsce na początku sierpnia. Zajęcia na tym kierunku odbywają się co dwa tygodnie w soboty.

Równie dobre perspektywy zawodowe czekają na techników masażystów, ponieważ zapotrzebowanie na ich usługi jest ogromne i stale rośnie.

Nauka zawodu odbywa się w systemie wieczorowym. Niecierpliwi mogą skorzystać z przyspieszonych kursów masażu I i II stopnia. Podczas zajęć słuchacze uczą się m.in. masażu klasycznego, sportowego, klasycznego, izometrycznego i punktowego.

Po ukończonej szkole technicy masażu bez problemu znajdą zatrudnienie w: sanatoriach, salonach SPA, odnowy biologicznej, placówkach służby zdrowia, w klubach sportowych. Wielu absolwentów otwiera prywatne gabinety. Praca przynosi wiele satysfakcji z niesionej pomocy i jest dobrze płatna.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu Szkoły Policealnej Novum w Starogardzie Gdańskim, ul. Rynek 36/1 (I piętro), tel./fax 58 56 305 12

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Nabór trwa do 26 sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszeń. stg.novum@op.pl www.plejada.edu.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz