piątek, 9 września 2011

NOWA WIEŚ RZECZNA. Nieletni wandale dewastowali pałac

W wyniku przestępczej działalności wandali zniszczony został XIX- wieczny pałac mieszczący się w miejscowości Nowa Wieś Rzeczna. Powstałe z tego tytułu straty opiewają na kwotę 30 tys. złotych.
7 WRZEŚNIA policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali w tej sprawie 3 nieletnich, którzy rozbijali szyby w oknach. Wandale wpadli na gorącym uczynku. Nieletni w wieku od 12 do 16 lat byli nietrzeźwi. W ich organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.

W minioną środę dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zdobyli informację o dewastacji XIX-wiecznego pałacu. Znajdujący się w Nowej Wsi Rzecznej budynek miał być niszczony przez nieletnich. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. W wyniku podjętych w tej sprawie czynności mundurowi zatrzymali 3 osoby w wieku od 12 do 16 lat. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego rozbijali szyby w oknach zabytkowego obiektu. Dodatkowo okazało się, że młodzi wandale byli pijani. W ich organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu. Nieletnich przekazano rodzicom. Obecnie policjanci z Zespołu ds. Nieletnich wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Ponadto mundurowi sprawdzą, w jaki sposób nieletni weszli w posiadanie alkoholu. Niebawem sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.
mł. asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz