poniedziałek, 12 września 2011

Kronika strażacka - 12.09.2011

Starogard Gdański, 2011-09-12

Informacja o zdarzeniach
w okresie od 05.09.2011 do 12.09.2011 r.


1.06.09.2011r., Przerębska Huta, gmina Skarszewy - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy na poboczu jezdni po dachowaniu. Osoby biorące udział w wypadku znajdowały się poza pojazdem. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (założono kołnierze ortopedyczne na odcinki szyjne kręgosłupa osób poszkodowanych i szynę na rękę.) Osoby poszkodowane przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazd ustawiono na kołach.

2.10.09.2011 r., Dąbrówka, gmina Starogard Gdański - wypadek przy rozładunku kostki
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód ciężarowy z urządzeniem HDS na posesji. Podczas rozładunku kostki brukowej doszło do wyrwania urządzenia HDS z ramy samochodu.
W wyniku zdarzenia poszkodowany został operator urządzenia (kierowca), który spadł na ziemię
w momencie wyrwania urządzenia HDS z pojazdu. Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy medycznej poszkodowanemu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Przewrócone urządzenie oraz pojazd nie stwarzały dalszych zagrożeń (były stabilne, znajdowały się na prywatnej posesji).

3.10.09.2011 r., Starogard Gdański, ul. Skarszewska - wypadek drogowy
O godzinie 21.15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymało wezwanie do wypadku drogowego na ul. Skarszewskiej w Starogardzie Gdańskim. W zdarzeniu brały udział 2 pojazdy: Skoda Superb i Renault Clio. Skoda znajdowała się na pasie jezdni, a Renault na poboczu. Na odcinku jezdni znajdowała się plama olejowa o długości około 70 m. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy jednej z osób poszkodowanych (13-letni chłopiec), natomiast 3 pozostałe osoby odmówiły udzielenia im pierwszej pomocy. Poszkodowanego 13-latka Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Przy pomocy sorbentu ratownicy usunęli plamę olejową, która stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pomoc drogowa zabrała uszkodzone pojazdy.

4.11.09.2011 r., Nowa Wieś Rzeczna, ul. Leśna, gmina Starogard Gdański - pożar poddasza budynku produkcyjno-usługowego
Na miejscu zdarzenia zastano palący się dach zakładu kamieniarskiego. Właściciel budynku sam podjął próbę ugaszenia pożaru. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli dopływ prądu do budynku. Ratownicy podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palący się dach. Następnie rozebrano nadpalone elementy dachu.

5.12.09.2011 r., Starogard Gdański, ul. Pomorska - pożar samochodu
O godzinie 03.24 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymało wezwanie do palącego się samochodu osobowego marki Mazda zasilanego LPG.. Samochód znajdował się przy budynku mieszkalno-garażowym. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prąd wody w natarciu. Odciągnięto pojazd od drzwi magazynowych. Następnie dogaszano tlące się elementy pojazdu. Jednocześnie polewano wodą drzwi garażowe oraz elewację budynku opalone od płonącego samochodu. W asyście Policji otwarto magazyn celem sprawdzenia czy pożar nie rozprzestrzenił się do wnętrza.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz