piątek, 9 września 2011

Powitanie nowego roku szkolnego w Pinczynie

1 września uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie - podobnie jak w całej Polsce - uroczyście powitali nowy rok szkolny. Tradycyjnie o 8.00 rano cała społeczność naszej szkoły zebrała się w kościele parafialnym, by nowy rok szkolny rozpocząć od wspólnej modlitwy. Po mszy świętej wszyscy przemaszerowali na szkolną salę gimnastyczną, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor Iwona Loroch, która przedstawiła plany na nowo rozpoczęty rok szkolny oraz życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów, tych małych i tych dużych.
W kolejnej części uroczystości uczniowie klasy VI b przypomnieli wszystkim o ważnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, że 72 lata temu uczniowie nie mogli rozpocząć kolejnego roku szkolnego. W tej części nie mogło zabraknąć wspomnień o naszym patronie - obrońcach Westerplatte, którzy swą bohaterską postawą na zawsze zapisali się w pamięci Polaków.

Na koniec najmłodsi uczniowie naszej szkoły powspominali jeszcze przez moment w wierszach i piosenkach czas wakacji i w radosnym nastroju wprowadzili nas w nowy rok szkolny.

Życzymy wszystkim uczniom, aby rok szkolny 2011/2012 przyniósł im wiele sukcesów i dostarczył samych pozytywnych przeżyć.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz