Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gd. wraz ze Stowarzyszeniem Kobiety Kwiaty Kociewia. Uroczystego otwarcia dokonali Starosta Powiatu Starogardzkiego Leszek Burczyk i Prezes KKK Alina Jeleń. Współorganizatorami tej wyjątkowej imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.
Wachlarz pomysłów na interpretacje tematu, kostiumy i dialogi był bardzo bogaty. Na scenie swój talent kabaretowy prezentowały dwie przedstawicielki naszego powiatu: koła z Koteż i Lubichowa, a ponadto wystąpiły Panie ze Skowarcza, Miłobądza, Gnieżdżewa, Lipiej Góry oraz województwa kujawsko-pomorskiego ze wsi Głuchowo oraz z Dolnego Śląska - Teatr na końcu świata.
Wielokrotnie, podsumowując turnieje, czy festiwale kół gospodyń wiejskich, podkreślam ich talent sceniczny, charyzmę i oryginalny humor. Odchodzimy, chociaż bardzo powoli, od stereotypu wiejskiej gospodyni, gdyż kobiety ze wsi są wszechstronnie uzdolnione i na scenie potrafią dostarczyć wiele zabawy i emocji.
Zatem, jak o emocjach mowa czas na werdykt jurorów. Przewodniczący: Wiesław Warchoł wraz Piotrem Hałuszczakiem i Ireneuszem Ciecholewskim, w asyście uroczych koleżanek Alicji Góreckiej z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie i Karoliny Kasperek z "Tygodnika Rolniczego" przyznało następujące nagrody:
Grand Prix dla najlepszego koła festiwalu trafiło do KGW Lubichowo (nagrody wręczali Wicestarosta Powiatu Starogardzkiego Kazimierz Chyła i Naczelnik Jerzy Komorowski);
I miejsce w kategorii dowolnej wywalczyły Panie z KGW Koteże, a w scence obowiązkowej najlepiej żniwowało koło ze Skowarcza.
Fundatorem tych nagród był Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie, a nagrodę wręczał Wicedyrektor Biura KGW ds. Promocji Jarosław Poszepczyński. Dodajmy, iż Panie z Koteż dodatkowo otrzymały nagrodę Wójta swojej gminy Stanisława Połoma.
Organizatorzy zaplanowali także nagrody specjalne. Najlepszą aktorką kabaretową festiwalu uznano Marzenę Bębenek z Lipiej Góry - powiat tczewski, a nagroda specjalna "Tygodnika Rolniczego" z rąk redaktor Karoliny Kasperek trafiła do gminy Rudna Teatr na końcu świata.
Wszystkie koła otrzymały nagrody i festiwalowe statuetki ufundowane przez Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia, a wszystkie uczestniczki ekologiczne powiatowe torby z materiałami promocyjnymi z naszego regionu. Swój debiut sceniczny podczas naszego festiwalu miał kabareciarz z Tczewa Kazimierz Walkowski, który rozgrzał serca publiczności nie tylko swoim poczuciem humoru, ale i ciepłą i życzliwą osobowością.
Wzbogaceniem kobiecych występów był kabaret Nowaki, który rozbawił do łez publiczność, a prowadzona przez nich konferansjerka festiwalu wprowadziła wszystkich lekko i bezstresowo w świat uśmiechu. Wszystkich uczestniczącym kołom serdecznie gratuluję i zapraszam do obejrzenia zdjęć z festiwalu na stronę naszego stowarzyszenia www.kwiatykociewia.pl
Alina Jeleń
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz