poniedziałek, 31 października 2011

Kronika policyjna i strażacka - 31.10.2011r.

Starogard Gdański dnia 31.10.2011r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 23.10.2011 godz. 00:00 do 31.10.2011 godz. 00:00

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Rozboje


26.10.2011 godz. 20:55, STAROGARD GDAŃSKI
Policjanci z tut. KPP zatrzymali 21-letniego mieszkańca Starogardu Gd. , który wszedł do mieszkania i używając przemocy doprowadził do stanu bezbronności jednego z domowników. Następnie mężczyzna ukradł pieniądze w kwocie 10 zł. Przestępca zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności sprawcę rozboju zatrzymano. Postępowanie prowadzi KPP w Starogardzie Gdańskim

Przestępstwa kryminalne inne


26.10.2011 godz. 12:00, STAROGARD GD. ul. BOH. GETTA
Funkcjonariusze KPP Starogard Gdański zatrzymali 15-letnią mieszkankę Starogardu Gdańskiego, która przerobiła swoją legitymację szkolną.

Nietrzeźwi kierujący

23.10.2011 godz. 06:40, STAROGARD GD. ul. GDAŃSKA
Policjant z drogówki zatrzymał na gorącym uczynku Andrzeja C. ( zam. pow. tczewski), który kierował fordem będąc w stanie nietrzeźwości -0,51 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


23.10.2011 godz. 01:40, SKARSZEWY ul. KOŚCIERSKA
F-sze ze Skarszew zatrzymali Krzysztofa K. ( zam. powiat kościerski), który kierował fordem będąc w stanie nietrzeźwości 0,61 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.


23.10.2011 godz. 00:40, BIETOWO,
F-sze z Lubichowa zatrzymali Marię W. ( zam. powiat starogardzki), która kierowała volkswagenem, będąc w stanie nietrzeźwości 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


30.10.2011 godz. 10:30, ZELGOSZCZ ul. GŁÓWNA
Funkcjonariusze KPP Starogard Gdański zatrzymali Mariusza M. (zam. pow. Starogard Gdański), który kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości 0,84 mg/l.

WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH

Zastosowane aresztowania

26.10.2011 godz. 16:00, STAROGARD GDAŃSKI, ul. KOŚCIUSZKI
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gd. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy wobec 20 i 22-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Zatrzymane przez policję osoby podejrzane są o dokonanie rozboju na mieszkańcu Kociewia. Postępowanie prowadzi KPP Starogard Gd.


28.10.2011 godz. 16:00, STAROGARD GDAŃSKI ul. KOŚCIUSZKI
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 21-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju na 41-letnim mężczyźnie.

ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM, POWIETRZNYM I WODNYM

Wypadki drogowe

23.10.2011 godz. 15:30, ZBLEWO ul. CHOJNICKA
Kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z motorowerem. W wyniku wypadku motorowerzystę z ogólnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Kierujący trzeźwi.


25.10.2011 godz. 12:25, KAMIENNA KARCZMA,
Kierujący oplem najechał na tył ciężarowego volvo. Na skutek zaistniałego zdarzenia pasażer opla doznał ogólnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Kierujący trzeźwi.


27.10.2011 godz. 22:00, WYCINKI
Kierujący samochodem marki Chewrolet Aveo na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku dwie osoby podróżujące tym pojazdem z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Od kierującego pobrano krew do badania na zawartość alkoholu.


29.10.2011 godz. 18:00, TRZCIŃSK- SIWIAŁKA droga nr 222
Kierujący hondą na łuku drogi w lewo, podczas wyprzedzania volkswagena polo zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w volkswagena passata. Na skutek zaistniałego zdarzenia rannych zostało 6 osób. Od kierujących pobrano krew do badań. Postępowanie KPP Starogard Gd.


Informacja o zdarzeniach
w okresie od 24.10.2011 do 30.10.2011 r.

1.24.10.2011 r., Starogard Gdański, ul. Pelplińska - pożar w budynku mieszkalnym
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali widoczny ogień wydobywający się z okna na parterze budynku wielorodzinnego. Drzwi do pomieszczenia, w którym rozwijał się pożar były otwarte. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. Po zabezpieczeniu terenu akcji ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podjęli czynności gaśnicze
w natarciu do wnętrza pomieszczenia bezpośrednio na źródło pożaru. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przewietrzyli i oddymili pomieszczenia za pomocą agregatu oddymiającego. W trakcie działań osoby postronnych informowały, że w mieszkaniu usytuowanym nad pomieszczeniem objętym pożarem może znajdować się kobieta. Osoba ta nie reagowała na nawoływania i pukanie do drzwi. Ratownicy otworzyli drzwi, a następnie ewakuowali kobietę z zadymionego mieszkania na zewnątrz budynku (kobieta była przytomna), gdzie udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowaną przekazano przybyłej na miejsce obsadzie karetki Pogotowia Ratunkowego.

2.25.10.2011 r., Kamienna Karczma, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód ciężarowy i osobowy stojące częściowo na pasie jezdni. Samochód osobowy najechał na tył naczepy pojazdu ciężarowego. Osoby biorące udział w zdarzeniu przebywały na zewnątrz pojazdów. Pasażer Opla Vectry uskarżał się na ból
w okolicy odcinka szyjnego kręgosłupa oraz klatki piersiowej. Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej Kaliska zabezpieczyli teren działań, zabezpieczyli instalację gazową oraz odłączyli zasilanie z akumulatora. Równocześnie ratownicy z OSP Kaliska udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie (założono kołnierz ortopedyczny, stabilizacja na desce, podano tlen). Osobę poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji Opla Vectrę przemieszczono na pobocze i przekazano właścicielowi, natomiast samochód ciężarowy odjechał z miejsca zdarzenia. Odcinek jezdni uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.

3.26.10.2011 r., Starogard Gdański, ul. Armii Krajowej - zabezpieczenie działań Policji
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali Policję podczas działań polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Z zagrożonych budynków ewakuowano mieszkańców i pracowników firm. Odłączono media od budynku. Policjanci wskazali miejsce ustawienia pojazdów pożarniczych celem zabezpieczenia ich dalszych działań. Po przybyciu specjalistycznej grupy Policji, dokonali oni wyniesienia ładunku z pomieszczenia placówki Banku WBK. Ładunek został przez Policję zneutralizowany.

4.27.10.2011 r., Wycinki, droga wojewódzka nr 214 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy Chevrolet Aveo na poboczu jezdni, przewrócony na dach. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem. Ratownicy
z Ochotniczej Straży Pożarnej Osiek udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym (opatrunki osłaniające na rany cięte głów, usztywnienie kończyny dolnej, usztywnienie szyjnych odcinków kręgosłupów). W trakcie działań otrzymano informację od Policji, że pojazdem mogła podróżować trzecia osoba, która prawdopodobnie oddaliła się z miejsca zdarzenia. Przeszukano teren wokół miejsca zdarzenia - nikogo nie odnaleziono. Policja ustaliła, że pojazdem podróżowały tylko dwie osoby, w związku z tym zaprzestano dalszych poszukiwań. Osoby poszkodowane przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych Policji uszkodzony samochód postawiono na kołach i umieszczono na lawetę.

5.29.10.2011 r., Starogard Gdański, ul. Chojnicka - pomiar tlenku węgla w mieszkaniu
Na miejscu zdarzenia zastano Zespół Ratownictwa Medycznego w trakcie wyprowadzania 4 osób z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. Na prośbę Zespołu Ratownictwa Medycznego dokonano pomiaru tlenku węgla w mieszkaniu, w którym doszło do podtrucia tlenkiem węgla oraz w pozostałych pomieszczeniach budynku. W mieszkaniu pierwszy pomiar detektorem wielogazowym GasAlertMicroClip wykazał 500 ppm, a w pozostałych pomieszczeniach budynku 20ppm. Pogotowie Gazowe odcięło dopływ gazu. Wszystkie pomieszczenia budynku zostały przewietrzone. Następnie dokonano kolejnych pomiarów, które nie wykazały stężenia tlenku węgla w budynku.

6.29.10.2011 r., Siwiałka, droga wojewódzka nr 222 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym. VW Passat znajdował się na jezdni, a w odległości około 300 metrów w przydrożnym rowie obrócony kołami do góry pojazd Honda Civic. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Wraz z zastępami straży pożarnej na miejsce zdarzenia przybyły dwie karetki Pogotowia Ratunkowego. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy sześciu osobom poszkodowanym, które przetransportowano do karetek Pogotowia. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W trakcie działań stwierdzono, że
w zdarzeniu brał udział trzeci samochód VW Polo, który stał na poboczu drogi w pobliżu Hondy Civic. W trzecim pojeździe nie było osób poszkodowanych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, uszkodzone pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej. Jezdnię uprzątnięto z zabrudzeń powypadkowych.

7.29.10.2011 r., Starogard Gdański, ul. Zielona - pożar w hali produkcyjnej
Na miejscu zdarzenia zastano wydobywający się dym z pomieszczeń budynku hali produkcyjnej. W zakładzie w momencie zaistnienia pożaru nie była prowadzona produkcja. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli zasilanie elektryczne. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do obiektu. Pogotowie Gazowe odłączyło dopływ gazu do budynku. Paliła się rozdzielnia elektryczna. Ratownicy podali prąd proszku w natarciu na palącą się instalację. Następnie ratownicy rozebrali obłożony blachą tunel kablowy oraz część podsufitki
z płyt celem dogaszenia zarzewia ognia. Jednocześnie sprawdzono wszystkie pomieszczenia hali oraz część biurową i otwarto bramy technologiczne celem przewietrzenia wszystkich pomieszczeń obiektu za pomocą wentylatorów oddymiających. Sprawdzono część poddasza i dach z uwagi na możliwość rozprzestrzenienia się ognia - czego nie stwierdzono. Uratowane mienie oszacowano na około 2 mln zł.

8.29.10.2011 r., Osiek, ul. Wczasowa - pożar w budynku letniskowym
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali dwie osoby próbujące gasić tlący się strop w budynku. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych zlokalizowali zarzewie ognia na zadymionym poddaszu. Palił się drewniany strop między pierwszą kondygnacją a poddaszem
w pobliżu komina. Pożar przygaszono jednym prądem wody w natarciu, a następnie przy pomocy pilarki spalinowej zdemontowano konstrukcję stropu i dogaszono tlące się elementy. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono oddymianie pomieszczeń.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska


30.10.2011 godz. 18:55, JABŁÓWKO droga nr 222
Kierujący mercedesem podczas manewru wyprzedzania nieustalonego pojazdu uderzył lusterkiem idącego lewą strona jezdni pieszego. W wyniku zaistniałego zdarzenia potrącony mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz