wtorek, 8 listopada 2011

Kronika policyjna i strażacka - 7.11.2011r.

Starogard Gdański dnia 07.11.2011r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 30.10.2011 godz. 00:00 do 07.11.2011 godz. 00:00

ZDARZENIA ZAKŁÓCAJĄCE PORZĄDEK PUBLICZNY LUB NARUSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO POWSZECHNE


PRZESTĘPSTWA KRYMINALNEKradzieże


04.11.2011 godz. 10:50, STAROGARD GDAŃSKI
Kryminalni ze Starogardu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w październiku 2011 r. dokonał kradzieży skrzynki z licznikiem energii elektrycznej o wartości 2000 zł na szkodę mieszkańca powiatu starogardzkiego. Postępowanie prowadzi KPP Starogard Gd.


05.11.2011 godz. 10:00, SKARSZEWY
Policjanci ze Skarszew zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży burt samochodowych o łącznej wartości 1500 zł. Skradzione mienie odzyskano w całości. Czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Skarszewach.


Przestępstwa kryminalne inne


04.11.2011 godz. 10:50, STAROGARD GD. ul. CHOJNICKA
Kryminalni ze Starogardu zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który bez wymaganego zezwolenia posiadał broń gazową. Postępowanie prowadzi KPP Starogard Gd.


Nietrzeźwi kierujący

02.11.2011 godz. 01:00, STAROGARD GD. ul. JANA PAWŁA II
F-sze ze Starogardu Gd. zatrzymali Karola G. zam. pow. starogardzki, który kierował volkswagenem, będąc w stanie nietrzeźwości - 1,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


02.11.2011 godz. 22:35, STAROGARD GD. ul. ZBLEWSKA
Policjanci z tut. KPP zatrzymali na gorącym uczynku BEATĘ W. (zam. pow. starogardzki), która w stanie nietrzeźwości ( 1,40 mg/l) kierowała osobowym volkswagenem.


02.11.2011 godz. 23:30, STAROGARD GD.
F-sze z patrolówki zatrzymali na gorącym uczynku ARTURA W., który w stanie nietrzeźwości ( 1,02 mg/l) kierował rowerem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.


30.10.2011 godz. 10:30, ZELGOSZCZ ul. GŁÓWNA
Funkcjonariusze ze Starogardu Gd. zatrzymali Mariusza M. (zam. pow. Starogard Gdański), który kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości 0,84 mg/l.


04.11.2011 godz. 21:55, KALISKA ul. DŁUGA
Funkcjonariusze z Kalisk zatrzymali Roberta S. (zam. pow. starogardzki), który kierował fiatem będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymany mężczyzna naruszył nietykalność cielesną oraz znieważył funkcjonariusza policji.


06.11.2011 godz. 22:10, SKÓRCZ,
Funkcjonariusze ze Skórcza zatrzymali Dawid K.( zam. pow. Starogard Gdański ), który kierował audi w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności prowadzi PP w Skórczu.


WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH

Zastosowane aresztowania

05.11.2011 godz. 15:36, STAROGARD GDAŃSKI
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gd. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy wobec 27-letniego mężczyzny podejrzanego o popełnienie rozboju. Postępowanie prowadzi KPP Starogard Gd.


ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM, POWIETRZNYM I WODNYM

Wypadki drogowe

30.10.2011 godz. 18:55, JABŁÓWKO droga nr 222
Kierujący osobowym mercedesem podczas wyprzedzania nieustalonego pojazdu uderzył lusterkiem idącego lewą strona jezdni pieszego. W wyniku zaistniałego zdarzenia potrącony mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.


31.10.2011 godz. 11:35, STAROGARD GD. ul. SAMBORA
Kierujący volkswagenem podczas cofania potrącił znajdującego się za pojazdem pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca pojazdu był trzeźwy. Pieszy znajdował się w stanie nietrzeźwym - 0,64 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


02.11.2011 godz. 19:10, WIĘCKOWY,
Kierujący motorowerem na łuku drogi zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożny pień. W wyniku wypadku kierujący doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Motorowerzysta był trzeźwy.


04.11.2011 godz. 06:00, PIESIENICA,
Kierujący dostawczym renault wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w bok osobowego seata. W wyniku zdarzenia kierująca seatem kobieta doznała obrażeń ciała. Kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzi PP w Zblewie.


05.11.2011 godz. 18:38, KAROLEWO,
Kierujący osobowym oplem na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni na pobocze, gdzie czołowo uderzył w drzewo. Z uwagi na rozległe obrażenia ciała mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Gdańsku, gdzie zmarł. Postępowanie prowadzi PP w Zblewie

mł. asp. Marcin KunkaPSP. Informacja o zdarzeniach
w okresie od 31.10.2011 do 06.11.2011 r.

1.31.10.2011 r., gmina Starogard Gdański, Bączek - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano budynek gospodarczy znajdujący się bezpośrednio przy budynku mieszkalnym w całości objęty pożarem. W całości objęty pożarem był również wiatrołap. Mieszkańcy domu znajdowali się na zewnątrz budynku. Na miejscu zdarzenia znajdowały się dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Skarszewy, które podawały prądy wody w natarciu na budynek gospodarczy i wiatrołap. W trakcie prowadzonego rozpoznania stwierdzono, że pożar obejmował część klatki schodowej oraz nieużytkowe poddasze budynku mieszkalnego. Zabezpieczono teren działań (poprzez Zakład Energetyczny został odłączony dopływ energii w miejscowości), równocześnie podano jeden prądy wody w natarciu wewnętrznym po klatce schodowej na nieużytkowe poddasze. W trakcie działań podano kolejne dwa prądy wody przez wykonane
w poszyciu dachu otwory. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do oddymiania poddasza i usuwania nadpalonych konstrukcji dachu.

2.03.11.2011 r., Skarszewy, ul. Drogowców - pożar
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali palącą się wiatę przyległą do szczytu stolarni. Zastępy z OSP Skarszewy podawały wodę na palący się obiekt. Prąd został wyłączony poprzez punkt alarmowy Pogotowia Energetycznego. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali dodatkowo prąd wody w obronie do środka stolarni w celu niedopuszczenia do ewentualnego rozprzestrzenienia się pożaru na jego część. Jednocześnie prowadzono rozpoznanie mające na celu sprawdzenie czy pożar nie przeniósł się na obiekt stolarni. Po ugaszeniu wiaty część jej elementów rozebrano i przelano wodą.

3.04.11.2011 r., gmina Zblewo, Piesienica - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy oraz dostawczy poza pasem jezdni po zderzeniu (samochód dostawczy uderzył w prawy bok samochodu osobowego). W wyniku wypadku poszkodowana zastała kierująca samochodem osobowym. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej i Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowana znajdowała się na tylnym siedzeniu samochodu osobowego (przytomna). Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzieliła obsada Zespołu Ratownictwa Medycznego. Osobę poszkodowaną zabrano do szpitala.

4.06.11.2011 r., Skórcz, ul. Pomorska - pożar
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali pożar poddasza nieużytkowego w budynku wielorodzinnym. Płomienie wydobywały się na zewnątrz budynku. Ratownicy z OSP Skórcz zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ewakuowali wszystkich mieszkańców z budynku. Zakład Energetyczny odłączył zasilanie. Następnie ratownicy podjęli działania gaśnicze w natarciu na palące się drewniane poddasze. Po przybyciu zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Starogard podjęto działania w natarciu wewnętrznym do środka budynku oraz podano prąd wody z wysięgnika na palący się dach. W trakcie prowadzonych działań zasilano samochody z hydrantów. O zdarzeniu powiadomiono Burmistrza Miasta Skórcz oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Pogotowie Energetyczne przywróciło zasilanie w miejscowości Skórcz poza budynkiem objętym działaniem. Ze względu na położenie budynku zamknięto ruch na drodze
w obu kierunkach. Po przygaszeniu przystąpiono do całkowitej rozbiórki konstrukcji dachu, nadpalone elementy konstrukcji usuwano na zewnątrz i przelewano wodą. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zakazie użytkowania budynku. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono pomieszczenia budynku oraz sprawdzono pogorzelisko.Od początku roku do dnia dzisiejszego odnotowano w sumie 1339 zdarzeń, w tym: 432 pożary, 871 miejscowych zagrożeń, 36 alarmy fałszywe.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz