poniedziałek, 21 listopada 2011

Kronika strażacka - 21.11.2011 r.

Starogard Gdański, 2011-11-21

Informacja o zdarzeniach
z wybranych zdarzeń za okres 14.11 - 20.11.2011.


1.18.11.2011 r., Starogard Gdański, ul. Pomorska - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Pierwszy
z pojazdów znajdował się na pasie jezdni, drugi znajdował się na chodniku. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Ratownicy zabezpieczono teren działań m. in. poprzez odłączenie akumulatorów w pojazdach. Jednocześnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecku. Ratownicy przekazali dziecku maskotkę. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego dziecko przekazano służbom medycznym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji jeden z pojazdów załadowano na lawetę Pomocy Drogowej, drugi pojazd właściciel zabezpieczył we własnym zakresie. Odcinek jezdni uprzątnięto z zanieczyszczeń powypadkowych.


2.20.11.2011 r., Janin, droga wojewódzka nr 222 - wypadek drogowy
O godzinie 13.13 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego przyjęło zgłoszenie o wypadku w Janinie. Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy VW Polo po dachowaniu, na poboczu jezdni. Cztery osoby poszkodowane znajdowały się w pojeździe. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej 2 osobom poszkodowanym. Pozostałymi 2 osobami poszkodowanymi zajmowały się Zespoły Ratownictwa Medycznego. Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych Policji samochód umieszczono na lawecie Pomocy Drogowej.

3. 20.11.2011 r., Płaczewo, droga powiatowa nr 2711 - wypadek drogowy
O godzinie 15.02 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego przyjęło zgłoszenie o wypadku w Płaczecie. Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy Renault Megane po uderzeniu w drzewo. Osoba poszkodowana (kierowca) znajdowała się na poza pojazdem. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Osoba poszkodowana odmówiła udzielenia jej pomocy medycznej. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazd umieszczono na lawecie pomocy drogowej i odwieziono w miejsce wyznaczone przez Policję. Następnie z jezdni usunięto z pozostałości powypadkowe.

4. 20.11.2011r., Starogar Gdański, ul. Wiśniowa - miejscowe zdarzenie
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali rozszczelnioną instalację c.o. w bezpośrednim sąsiedztwie butli propan-butan w kuchni budynku mieszkalnego powodując złudzenie ulatniania się gazu z butli. Mieszkańcy przebywali na zewnątrz budynku. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, wyłączyli prąd elektryczny w budynku. Butla została zakręcona i wyniesiona na zewnątrz pomieszczenia. Następnie ratownicy wygasili piec centralnego ogrzewania eliminując wydostawanie się pary z nieszczelnej instalacji. Pomieszczenie zostało przewietrzone.


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz