piątek, 11 listopada 2011

WOJCIECH KLOŃSKI. 15-lecie Stowarzyszenia "Pogoda"

20 października znacząco zapisał się w historii Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Pogoda". W tym właśnie dniu miała miejsce uroczysta Gala 15-lecia tej organizacji, którą zorganizowano w Audytorium Konferencyjnym Zakładów Farmaceutycznych "Polpharma" S.A. w Starogardzie Gdańskim.

Imprezę rozpoczęto od przywitania gości, wśród których obecni byli liczni przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, szkolnictwa, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne związane z działalnością "Pogody"...
Następnie przedstawiciele Stowarzyszenia wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz upominki tym wszystkim, którzy w ciągu 15 lat wspierali działalność "Pogody". Otrzymali je zarówno przedstawiciele urzędów oraz instytucji, z którymi Stowarzyszenie od lat współpracuje, jak i przedstawiciele firm oraz osoby prywatne, pomagające organizacji w jej codziennym życiu. Upominkami, które wręczono darczyńcom Stowarzyszenia, były wyroby uczestników pracowni plastycznej Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez "Pogodę" w postaci butelek pomalowanych farbami do szkła. Każdy z tych upominków ozdobiony był pięknymi kolorowymi wzorami, a całość uzupełniała dołączona pamiątkowa tabliczka z wygrawerowanym tekstem dziękczynnym oraz logo Stowarzyszenia.


W trakcie tej części imprezy padło wiele ciepłych słów pod adresem przedstawicieli urzędów, instytucji, przedsiębiorstw oraz osób indywidualnych, którzy pomagali "Pogodzie" przez lata jej działalności. Również ze strony osób obdarowanych padło wiele miłych i ciepłych słów pod adresem przedstawicieli "Pogody", które dobrze świadczą o wysokim poziomie funkcjonowania Stowarzyszenia i profesjonalizmie usług, które organizacja ta świadczy.


Po wzajemnej komplementacji przyszedł czas na występy niepełnosprawnych uczestników "pogodnego" ŚDS, którzy zaprezentowali się w czterech pokazach. Pierwszym był występ damskiej grupy "Pogodne Pantery", która przedstawiła się w dynamicznym aerobiku. Następnie uczestnicy ŚDS zaprezentowali się w programie kociewskim, podczas którego ubrani w regionalne stroje folklorystyczne wykonali kilka piosenek w lokalnym języku ludowym. Kolejnym występem był pokaz mody ślubnej, w którym uczestniczki ŚDS przemierzyły wybieg w efektownych białych sukniach, prowadzone przez eleganckich partnerów w garniturach. Ostatnim z występów uczestników "pogodnego" Domu był pokaz mody egzotycznej, który ze swadą poprowadziły dwie terapeutki ŚDS, ubrane w… jeden garnitur! Dziewczyny były tak szczupłe, a ubranie tak obszerne, iż z powodzeniem się w nie zmieściły, budząc salwy śmiechu swym wyglądem oraz sposobem poruszania się. Pokaz mody egzotycznej był również niezwykle wesoły, gdyż każdy z uczestników dał popis swych aktorskich możliwości, parodiując zachowania przedstawicieli różnych ras i narodowości. Zaprezentowali się więc "mieszkańcy" Azji, obu Ameryk oraz Afryki. Szczególnie ten ostatni - "murzynek" wzbudził największy aplauz publiczności, gdy cały wysmarowany na czarno z dwoma bananami w rękach, skakał po wybiegu niczym mała małpka.


Pokazy podopiecznych Stowarzyszenia uzupełnił występ zaprzyjaźnionego z nim zespołu regionalnego "Brzady" z Zespołu Szkół Publicznych w Pinczynie, który zaprezentował się w pięknym kociewskim programie, przy akompaniamencie akordeonu. W trakcie imprezy zorganizowano również aukcję kilku obrazów - prac uczestników pracowni plastycznej "pogodnego" ŚDS, z której dochód przeznaczono na bieżącą działalność Stowarzyszenia.


Po występach przyszedł czas na poczęstunek dla gości, który zorganizowano na holu przed wejściem na salę. W trakcie tej końcowej części imprezy była okazja do rozmów i komentarzy. Podziwiano również wyeksponowane prace uczestników ŚDS oraz kupowano wykonane przez nich wyroby na zorganizowanym z tej okazji kiermaszu. Uroczystą Galę zakończono pamiątkowym zdjęciem członków Stowarzyszenia oraz przybyłych na tę imprezę gości.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Pogoda" dziękuje tym wszystkim, którzy przez 15 lat wspierali organizację w jej działalności oraz Zarządowi i pracownikom Zakładów Farmaceutycznych "Polpharma" S.A. ze Starogardu Gdańskiego za udostępnienie sali oraz życzliwość i pomoc okazaną w trakcie przygotowań i organizacji uroczystej Gali 15- lecia "Pogody".


Wojciech Kloński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz