poniedziałek, 14 listopada 2011

ELŻBIETA PRZEŚRUT-PRĄDZIŃSKA. Jeszcze o Dniu Edukacji Narodowej

Trzynasty dzień października powitał nas od samego rana piękną, słoneczną pogodą, tak jakby chciałby zaznaczyć swą niezwykłość. Na pewno był to niezwykły dzień dla uczniów i nauczycieli w Pinczynie i w żaden sposób nie dała o sobie znać jego pechowość. Tego dnia w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Punktualnie o godzinie 9 na salę gimnastyczną przybyli zaproszeni goście - wicewójt gminy Zblewo Artur Herold, przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrektor szkoły pani Iwona Loroch, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Nie zabrakło również emerytowanych nauczycieli. Uroczystości towarzyszyło piękne hasło - W podzięce - i uśmiech i serce, które zapowiadało to, co wkrótce miało się tu wydarzyć…

Obchody DEN rozpoczęły się od przemówienia pani dyrektor, która ciepło wyraziła się o pracy nauczyciela, następnie zostały wręczone Nagrody Dyrektora. W tym roku owe nagrody trafiły do:

- wicedyrektor Alicji Przybylskiej,

- Hanny Burczyk,

- Małgorzaty Loroch,

- Beaty Trygalskiej,

- Iwony Wysmułek-Śliwy,

- Ewy Niemczyk,

- Wojciecha Gdańca,

- Mirosława Urbana,

- Małgorzaty Dróżkowskiej,

- Mirosławy Bernackiej,

-Gabrieli Połomskiej.

Następnie głos zabrał wicewójt Artur Herold, który w imieniu swoim i wójta Krzysztofa Trawickiego złożył najserdeczniejsze życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły w Pinczynie. Pogratulował pani dyrektor Iwonie Loroch przyznania medalu Komisji Edukacji Narodowej. Następnie do tych powinszowań dołączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły. Życzenia i kwiaty złożyła na ręce pani dyrektor Rada Rodziców. Kolejni w kolejce do powinszowań byli uczniowie, którzy nie tylko złożyli życzenia swym wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły, ale ofiarowali balony w kształcie serc, czym zaskoczyli wszystkich. Nie zabrakło również tradycyjnego Sto lat zaśpiewanego przez uczniów.

Po życzeniach nadeszła pora na akademię, którą poprowadzili - Jagoda Trygalska i Jakub Bogun. Przenieśliśmy się razem z nimi do pewnej śmiesznej szkoły, w której działy się dziwne rzeczy. Oprowadzali nas po tym miejscu Julia Burczyk i Zachariasz Wojciechowski. Występujący uczniowie z klasy Vb, I i II gimnazjum pokazali nam obraz szkoły w krzywym zwierciadle. Skeczom, które wywoływały salwy śmiechu towarzyszyły piosenki Krzysztofa Antkowiaka, Fasolek, Natalki Kukulskiej w wykonaniu Julii Burczyk, Julii Kubik, Kornelii Wilgorskiej, Wiktorii Prabuckiej i Marcina Dysarza. Dawne przeboje były kolejnym prezentem dla nauczycieli, wywołały wspomnienia z czasów, kiedy sami byli uczniami. Na zakończenie chór szkolny zaśpiewał piosenkę- prezent Pięknie żyć. Tak jak podkreślili prowadzący to od swych nauczycieli uczą się tego codziennie.

Uroczystość przygotowały panie Grażyna Pellowska, Elżbieta Prześrut-Prądzińska przy nieocenionej pomocy pana Wojtka Gdańca, Zbyszka Bahra oraz pani Marii Wąsik i Justyny Zielińskiej- Myszk. Tuż po akademii trzeba było wrócić na lekcję, ale już do końca tego dnia humor dominował wśród uczniów i nauczycieli i naprawdę nic nie miał wspólnego z trzynastym!

Elżbieta Prześrut-Prądzińska

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz