sobota, 12 listopada 2011

Miał plecak wypełniony marihuaną

Starogard Gd. dnia 10.11.2011r.
2 KILOGRAMY MARIHUANY W RĘKACH POLICJI


Blisko 2 kilogramy marihuany zabezpieczyli 9.11 policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Mieszkaniec Kociewia, który posiadał przy sobie taką ilość narkotyku, po krótkim pościgu został zatrzymany i trafił do aresztu. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli blisko 2 kilogramy marihuany. Zatrzymano również 30-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
30-latek wpadł na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło 9.11 kilka minut przed godz. 14 na ulicy Traugutta w Starogardzie Gdańskim. Dzielnicowi, którzy pełnili w tym rejonie służbę, zauważyli osobowego opla na chojnickich numerach rejestracyjnych. Samochodem tym podróżowało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód. W pewnej chwili na widok zawracającego radiowozu kierowca opla zatrzymał się. W tym czasie z samochodu wysiadł pasażer, który skierował się w stronę pobliskiego sklepu. Gdy policjant kazał mu się zatrzymać, mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego miał przy sobie plecak wypełniony workami z marihuaną. 30-letni mężczyzna noc spędził za kratkami. Niebawem usłyszy zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Policjanci wystąpią do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.
Warto przypomnieć, że w marcu br. w podobny sposób miejscowi dzielnicowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca Trójmiasta, który posiadał przy sobie 3 kilogramy amfetaminy. Ponadto pod koniec października br. kryminalni z tej jednostki zlikwidowali 2 plantacje konopi indyjskich. Mieściły się one w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu starogardzkiego. W jednej z nich śledczy zabezpieczyli 32 doniczki z zakazaną w Polsce rośliną.


mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz