poniedziałek, 28 listopada 2011

Kronika policyjna i strażacka - 28.11.2011r.

KOMENDA POWIATOWA POLICJI
STAROGARD GDAŃSKI - OBSZAR MIEJSKI, 28.11.2011
KRONIKA
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd.
od 21.11.2011 godz. 00:00 do 28.11.2011 godz. 00:00

ZDARZENIA ZAKŁÓCAJĄCE PORZĄDEK PUBLICZNY LUB NARUSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO POWSZECHNE


PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Kradzieże


20.11.2011 godz. 20:10, GD Posterunek Skórcz,
Funkcjonariusze PP Skórcz dokonali zatrzymania mieszkańca pow. starogardzkiego lat 29, który po uprzednim dokonaniu kradzieży kluczyków zabrał w celu przywłaszczenia samochód marki Audi. Sprawcę osadzono w PDOZ.


27.11.2011 godz. 12:15, GD Posterunek Skórcz,
Funkcjonariusze PP Skórcz dokonali zatrzymania mieszkańca pow. starogardzkiego, który dokonał kradzieży kabli na szkodę jednej z firm pow. starogardzkiego. Sprawcę osadzono w PDOZ do wyjaśnienia.

Nietrzeźwi kierujący

22.11.2011 godz. 16:10, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. MICKIEWICZA
F-sze RPI I WRD KPP Starogard Gdański dokonali zatrzymania Krzysztofa Z. ( zam. Łomża) który kierował samochodem m-ki Skoda Oktawia będąc w stanie nietrzeźwości 0,95 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu . Ponadto spowodował kolizje drogową z jadącym prawidłowo samochodem m-ki Hyundai i próbował zbiec z miejsca zdarzenia.


24.11.2011 godz. 17:15, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. ZIELONA
Funkcjonariusze KPP Starogard Gdański dokonali zatrzymania Ireneusza M. (zam. pow. Starogard Gdański), który kierował samochodem marki VW Golf będąc w stanie nietrzeźwości 0,78 mg/l.


26.11.2011 godz. 12:55, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. PELPLIŃSKA
F-sz WRD KPP Starogard Gdański dokonał zatrzymania Kamila K. ( zam. Starogard Gdański ) który kierował samochodem m-ki Daewoo Lanos będąc w stanie nietrzeźwości 0,96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


27.11.2011 godz. 16:15, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. SIKORSKIEGO
F-sze RPI KPP Starogard Gdański dokonali zatrzymania Marcina S. ( zam. powiat starogardzki) który kierował samochodem m-ki VW Golf będąc w stanie nietrzeźwości 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


23.11.2011 godz. 14:00, GD Posterunek Skarszewy,
POGÓDKI, (WOJ. POMORSKIE)
Funkcjonariusze PP Skarszewy dokonali zatrzymania Jana S. (zam. pow. Starogard Gdański), który kierował samochodem marki VW Passat będąc w stanie nietrzeźwości 0,84 mg/l.

WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH

Realizacja ważniejszych spraw z poprzedniego okresu

25.11.2011 godz. 08:50, GD KPP Starogard Gd.,
(WOJ. POMORSKIE)
F-sze WKR KPP Starogard Gd. dokonali zatrzymania mieszkańca Starogardu l. 21, jako osobę podejrzaną o kradzież złomu stalowego na terenie Starogardu.
Zastosowane aresztowania

24.11.2011 godz. 15:00, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. KOŚCIUSZKI
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Zbigniewa R. lat 57, podejrzanego o to, że w dn. 26.10br w Starogardzie Gd. usiłował dokonać rozboju z przedmiotem przypominającym broń palną oraz atrapą ładunku wybuchowego na placówkę bankową.

ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM, POWIETRZNYM I WODNYM

Wypadki drogowe


23.11.2011 godz. 17:00, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. GDAŃSKA skrzyżowanie ulic: SKORUPKI
65-letni mieszkaniec Starogardu kierując samochodem m-ki Ford wykonując manewr skrętu w lewo w drogę podporządkowaną, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z motorowerem m-ki Yamaha. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem doznał obrażeń w postaci zbicia łokcia i głowy, w związku z czym został przewieziony do Kociewskiego Centrum zdrowia w Starogardzie Gdańskim gdzie pozostał na obserwacji . Kierujący trzeźwi.


Informacja o zdarzeniach

z wybranych zdarzeń za okres 21.11.2011 - 27.11.2011 r.


Informacja o zdarzeniach
z wybranych zdarzeń za okres 21.11.2011 - 27.11.2011 r.


1.23.11.2011 r., Starogard Gdański, Aleja Niepodległości - wypadek drogowy
Podczas powrotu dwóch zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starogardzie Gdańskim z ćwiczeń ratownicy zauważyli zderzenie dwóch pojazdów osobowych na drodze. Wewnątrz jednego z pojazdów znajdowała się poszkodowana kobieta, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Poprzez Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej wezwano na miejsce Pogotowie Ratunkowe i Policję. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, którą później przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzone pojazdy zostały załadowane na lawety Pomocy Drogowej. Następnie jezdnię uprzątnięto
z pozostałości powypadkowych.

2.23.11.2011 r., Starogard Gdański, ul. Traugutta - pożar w mieszkaniu
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali zadymienie w mieszkaniu na drugim piętrze. Właściciel przewietrzał mieszkanie. Czujka dymu w łazience wydawała sygnał akustyczny. Właściciel jeszcze przed przybyciem strażaków odłączył piecyk elektryczny od zasilania
i ugasił palący się dywanik w łazience. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Przy użyciu urządzenia pomiarowego dokonano pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, nie stwierdzono obecności CO. Po ustąpieniu wyczuwalnego zapachu dymu dokonano ponownego pomiaru CO - wynik był negatywny.

3.25.11.2011 r., Linowiec - pożar na wysypisku śmieci
Na miejsce zdarzenia zastano pożar w kilku punktach na skarpie wysypiska śmieci. Ratownicy zabezpieczyli teren działań oraz podjęli działania gaśnicze w natarciu na palące się zarzewia pożaru. Ze względu na słabe ciśnienie w sieci hydrantowej zbudowano 2 stanowiska czerpania wody: na pobliskiej rzece Wierzyca oddalonej około 1 km oraz na zbiorniku powstałym po nieużytkowanej żwirowni w odległości około 500 m. Następnie sukcesywnie przegarniano i przelewano śmieci wodą. Do działań użyto również wywrotkę piasku, a do rozgarniania gruntu użyto spychacza.

4. 27.11.2011 r., Szlachta, ul. 3Maja - pożar kotłowni w tartaku
Na miejscu zdarzenia zastano wydobywający się dym z dachu kotłowni. Na miejscu zdarzenia pracownicy zakładu prowadzili działania gaśnicze z hydrantu wewnętrznego. Ratownicy OSP w aparatach ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu na budynek kotłowni: jeden do środka budynku, drugi na dach kotłowni. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych pokrycia dachowego w celu całkowitego dogaszenia pożaru. Po ugaszeniu kotłowni pomieszczenia oddymiono i przewietrzono.


27/28.11.2011 r. W związku z nocnymi silnymi wiatrami Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie Gdańskim do godziny 09:00 odnotowało 22 zdarzenia na terenie Powiatu Starogardzkiego, głównie powalone drzewa na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich (gmina: Skarszewy, Zblewo, Kaliska, Smętowo Graniczne, Lubichowo, Osieczna, Starogard Gdański); zerwane linie energetyczne (na jezdni w Mościskach i Skarszewach).


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz