środa, 23 listopada 2011

Na wycieczce w Warszawie z banknotami "Einsteinami"

2 listopada o godz. 8.15 uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami (p. K. Kulas, p. A. Tuchlin i p. B. Ptak) w ramach programu "Za rękę z Einsteinem" wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.

W autokarze pani pilot poinformowała nas o programie wycieczki. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób możemy zbierać punkty w postaci banknotów o nominale "100 Einsteinów". Można było je otrzymać za poprawne wykonane zadania, a także wygrać w grach i zabawach...
Po około 6 godzinach jazdy dojechaliśmy do Warszawy. Nasza pani pilot ciekawie opowiadała nam o interesujących obiektach w stolicy. Zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego. Szczególnie podobała nam się ekspozycja zewnętrzna, gdzie podziwialiśmy m. in. samoloty, czołgi, wozy pancerne z czasów II wojny światowej. Pobyt w muzeum był dla nas bardzo ciekawą lekcją historii.

Nocowaliśmy w schronisku młodzieżowym. Po rozpakowaniu się i odświeżeniu zjedliśmy obiad, a następnie mieliśmy zajęcia edukacyjne z pilotem. Układaliśmy opowiadanie, tłumaczyliśmy słówka angielskie, rozwiązywaliśmy zadania logiczne. Bawiliśmy się też w grę, w której mieliśmy odkryć częstotliwość mikrofalówek, aby móc się porozumieć z drugą grupą. Wieczorem bawiliśmy się podczas dyskoteki. Po zabawie musieliśmy odpocząć, aby mieć siły na następny dzień.


Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy autokarem na Stare Miasto. Spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami i podziwialiśmy piękno stolicy.

Najważniejszym punktem naszej wycieczki była jednak wizyta w Centrum Nauki "Kopernik". Interaktywne eksponaty w centrum zostały zgromadzone w sześciu galeriach tematycznych. Mogliśmy samodzielnie wyprodukować prąd. Sprawdzaliśmy, jak roznoszą się fale dźwiękowe oraz światło. Mogliśmy łatwo przekonać się, jak łatwo można oszukać zmysł wzroku, a także na jakiej zasadzie działa laserowy podsłuch. To miejsce okazało się rajem dla ciekawych świata, gdzie każdy mógł samodzielnie eksperymentować.


W godzinach popołudniowych niestety musieliśmy pożegnać Warszawę. W drodze powrotnej odbyła się aukcja. Mogliśmy wymienić nasze banknoty, które zbieraliśmy podczas całej wycieczki, na atrakcyjne nagrody. Do Kleszczewa Kościerskiego przyjechaliśmy około godziny 19.30.

Wycieczka była bardzo ciekawa. Na zawsze pozostaną w mojej pamięci godziny spędzone w Centrum Nauki "Kopernik".


Dagmara Urmańska, klasa III gimnazjum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz