sobota, 12 listopada 2011

ANNA SZWEDA. Z życia szkoły w Wielkim Bukowcu

25.10.2011 w Publicznej Szkole Podstawowej w Wielkim Bukowcu swój wielki dzień mieli uczniowie klasy pierwszej. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan wójt gminy Skórcz Sławomir Czechowski, sołtys Wielkiego Bukowca pani Raszeja, sołtys Kranku pan Płaczek, przedstawiciele Rady Rodziców. Byli również wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły oraz oczywiście pierwszaki z rodzicami.


Na początku zebranych przywitała pani dyrektor i głos oddała pierwszakom, których do pasowania przygotowała wychowawczyni pani Alicja Lubawska. Dzieci tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze i przedstawiały inne swoje umiejętności, m.in. sportowe. Wszyscy obecni z zainteresowaniem oglądali występy. Po części artystycznej uczniowie z samorządu uczniowskiego wprowadzili sztandar, odśpiewano hymn państwowy i pierwszaki ślubowali, że będą się pilnie uczyć, wykonywać rzetelnie swoje obowiązki, dbać o szkołę, szanować nauczycieli i kolegów oraz przestrzegać innych reguł panujących w szkole. Następnie pani dyrektor wielkim piórem pasowała wszystkich na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielkim Bukowcu.


Ostatnim i zapewne najbardziej oczekiwanym punktem programu było wręczenie upominków. Z tego zadania świetnie wywiązali się zaproszeni goście. Zarówno pan wójt, który życzył dzieciom sukcesów w szkolnej przygodzie, jak również sołtysi i Rada Rodziców obdarowali pierwszaków licznymi upominkami. Następnie dzieci z rodzicami oraz goście udali się na poczęstunek.


Do braci szkolnej wstąpili: Bieliński Cezary, Bławat Wioletta, Cejer Miłosz, Chmielecki Szymon, Czarnecki Maciej, Kaliszewska Julia, Karbowska Natalia, Kośmiński Szymon, Kotlewski Paweł, Krzewińska Kaja, Łobocki Oliwier, Machnikowski Mikołaj, Urban Marta, Walkowski Kacper, Weisbrodt Kinga.

Opr. Anna SzwedaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz