czwartek, 20 października 2011

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zlikwidowali wczoraj plantację konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 32 doniczki z tą rośliną oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy marihuany. Zatrzymano 26-letniego mężczyznę, który hodował zakazane w Polsce rośliny. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego trafił do policyjnego aresztu. Uprawa marihuany zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja marihuany zorganizowana była na piętrze budynku mieszkalnego w Starogardzie Gdańskim. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 26- letniego mężczyznę, który zajmował się tym procederem. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

Kiedy mundurowi wkroczyli do budynku, na piętrze ujawnili specjalnie przygotowane do tego celu pomieszczenia. Zaciemniono w nich okna, zamontowano specjalistyczne oświetlenie i wentylację. W pomieszczeniach znajdowały się także urządzenia mierzące temperaturę i sterujące specjalistycznym oświetleniem. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli około 200 gram suszu roślinnego oraz 32 krzaki konopi indyjskich o wysokości od 40 do 110 cm.

Zatrzymany 26-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego został przewieziony do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Uprawa konopi zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie śledczy ustalają gdzie miał trafić pochodzący z tej plantacji susz roślinny.

mł. asp. Marcin KunkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz