środa, 12 października 2011

KUŹNIA BRACKA zaprasza na spektakl "Szejtany - stworzenie świata"

"Szetejny..." - ponownie na scenie

"Szetejny - stwarzanie świata" to spektakl muzyczny, który swoją premierę miał 30 września. Ponownie jest grany po 2 tygodniach. Sytuacja taka nie miała jeszcze miejsca, a zdarza się na sugestie widzów. Jest to dla teatru pewne ryzyko oraz wyzwanie....


Na premierze była prawie pełna sala, która oklaskami nagradzała kolejne śpiewane utwory. Spotkanie w Kuźni zakończyły długie oklaski i bisowanie. Po atmosferze na sali w trakcie widowiska oraz po rozmowach z widzami można bez ryzyka powiedzieć, że muzyka do spektaklu autorstwa Radosława Ciecholewskiego była trafiona i bardzo energetyczna.

Materiałem literackim do tego spektaklu jest twórczość Czesława Miłosza, bo mijający rok jest uznany za rok Miłosza. Poezja Miłosza, uznawana za mało atrakcyjną scenicznie, była wielkim wyzwaniem, zwłaszcza dla kompozytora.

Kiedy przyjdziecie Państwo na ten spektakl usłyszycie poruszającą muzykę, przenikającą słowo wiersza i bardzo z nim zjednoczoną. Treści utworów, które wybraliśmy do tego spektaklu, brzmią jak hymny czasu bieżącego, które niezbędnie trzeba wyśpiewać. Bo też z zachwytu odkrywania poezji Miłosza powstał ten spektakl. Nie sposób sobie wyobrazić dzisiejszego czasu bez poezji Miłosza. W Szetejnach - miejscu urodzenia M. - upatrujemy jakby początek nowego świata, w którym miała początek cała jego twórczość.

Zapraszamy na ten spektakl zwłaszcza tych, którzy nie zdążyli jeszcze polubić jego poezję.

Spektaklowi towarzyszyć będzie zespół w składzie: Sławek Zaremski - gitara ; Michał Krzemiński - instrumenty klawiszowe; Radosław Ciecholewski - gitara. Na scenie w kulminacyjnych utworach będzie śpiewać 16 wykonawców.

Spektakl powstał dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Zapraszamy więc na ten spektakl 14.10.2011 roku o godz. 19 na salę widowiskową do Starogardzkiego Centrum Kultury.

Ceny biletów:

10 zł - bilety normalne, 7 zł - dla widzów zapisanych w bazie mailingowej oraz ich gości, 5 zł - bilety grupowe dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób. Bilety te są nowością, ponieważ przychodzą na nasze programu zorganizowane grupy uczni z nauczycielami, postanowiliśmy pomóc młodzieży w pokochaniu poezji.

Dla osób, które zaproszą 4 osoby i zarezerwują dla nich miejsce, czeka płyta dźwiękowa z zapisem utworów z premiery.

Jak zawsze zachęcamy do rezerwacji miejsc, bo to jedyny pewny sposób, aby wejść i uzyskać miejsce siedzące. Rezerwacji można dokonać za pomocą: smsa na nr 507-826-210; e-maila na adres teatrkuzniabracka@tlen.pl lub poprzez naszą stronę www.teatr.stg.pl., podając ile rezerwujemy miejsc i kto rezerwuje. Odbiór biletów na 20 minut przed spektaklem w kasie. Zapraszamy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz