poniedziałek, 17 października 2011

WIESŁAW DRABIK W ZBLEWSKIEJ BIBLIOTECE

Wiesław Drabik - autor kilkudziesięciu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 roku w wydawnictwach "Skrzat", "Debit" , "Wilga" i "Siedmioróg" odwiedził Gminną Bibliotekę Publiczną im. Małgorzaty Hillar w Zblewie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zblewie i Kleszczewie, łącznie 70 dzieci wraz z opiekunami.

W trakcie wszystkich spotkań Wiesław Drabik opowiadał, jak powstają książki od pomysłu do druku, demonstrował ilustracje i czytał swoje utwory. Zadawał też zagadki i organizował małe konkursy, w których nagrodami były jego książeczki, zakładki oraz naklejki z dedykacjami. Odpowiednio dobranymi fragmentami bajek i wierszyków prowokował dzieci do układania rymowanych zakończeń i wymyślania zabawnych rozwiązań. Odpowiadał też na dziesiątki nieraz bardzo zaskakujących pytań. Rozbawieni młodzi czytelnicy ustawiali się w kolejce, aby nabyć publikacje z autografem pisarza z Krakowa. Dzieci ze SP w Kleszczewie dziękując autorowi za spotkanie wręczyły mu własnoręcznie wykonaną laurkę.

Pełne humoru, wierszowane bajeczki, wspaniale ilustrowane przez Marka Szala, Andrzeja Kłapytę czy Dorotę Szoblik są chętnie czytane zarówno przez najmłodszych, jak i ich rodziców. Niektóre były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki" oraz na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Najbardziej znane z nich to: "Kocie łakocie", "Bajka o Smoku Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Łakomczucha", "Awantura na podwórku", "Uciekł niedźwiedź". Powodzeniem cieszy się również seria "Zostań Mistrzem", opisująca naszych najlepszych sportowców ukrytych pod postaciami zwierząt.
Emilia BielskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz