środa, 12 października 2011

Pasowanie na przedszkolaka w Gminnym Przedszkolu w Zblewie

Dnia 4 października w Gminnym Przedszkolu w Zblewie odbyła się uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Dla wielu dzieci ten dzień to jeden z najważniejszych w roku. Aby "dostać się" do grona "braci przedszkolnej", trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami, dlatego "kandydaci na przedszkolaków" z dużym zapałem przygotowywali się do tej uroczystości już od początku roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy z najstarszej grupy przedszkolnej "Pszczółki" powitały nowych kolegów i koleżanki wierszem i piosenką. Po części artystycznej nowo przybyli milusińscy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, wokalne i sprawnościowe. Dla wielu maluchów był to pierwszy, tak ważny debiut przed szerszą publicznością. Wszystkie dzieci spisały się na medal! Po wykonaniu wszystkich powierzonych zadań pani dyrektor przedszkola Beata Cyrson zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka, po czym dzieci otrzymały odznakę przedszkolaka oraz pamiątkowy dyplom.
Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się wspólna zabawa - konkursy, pokaz iluzjonistyczny i taniec przy muzyce. Dzieci pod kierunkiem Wodzireja i Pajacyka świetnie się bawiły aż do obiadu. Ale to nie koniec atrakcji przewidzianych na ten dzień. Po południu wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie na pokaz strażacki. Dzielni strażacy z OSP zaprezentowali dzieciom m.in. gaszenie ognia przy pomocy wody i piany, podali prąd wody z działka wodnego, pokazali działanie kurtyny wodnej oraz wykonali prezentację wszystkich wozów bojowych, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Dzieci były zachwycone umiejętnościami naszych strażaków.

Tego dnia dzieci wróciły do domów pełne wrażeń i w radosnych nastrojach. Nieopisane przeżycia na długo zostaną w pamięci dzieci i na fotografiach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz