wtorek, 18 marca 2014

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież Zapobiega Pożarom

W dniu 24 lutego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież Zapobiega Pożarom. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Zblewo. W zmaganiach uczestniczyło 31 uczniów. Zwycięzcami zostali:


w I grupie wiekowej: Adam Kinowski, Natan Strugowski, Jan Dobrosielski

w II grupie wiekowej: Weronika Siudzińska, Kamil Kordecki, Marta Gaikowska

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Zblewo Krzysztofa Tawickiego, a nauczyciele odebrali z rąk wójta podziękowania za wkład pracy w przygotowanie uczniów do eliminacji gminnych. Podziękowania wręczono paniom: Teresie Krzyżyńskiej, Monice Tomana, Irenie Czaja, Monice Glazer i panu Wojciechowi Birna. Uczestnicy w czasie przerwy zwiedzali remizę, zapoznali się z wyposażeniem jednostki OSP Zblewo w sprzęt pożarniczy. Na zakończenie wykonano zbiorowe pamiątkowe zdjęcie i uczniowie samochodami strażackimi odwiezieni zostali do swoich szkół.

Adam Kinowski uczeń ZSP w Bytoni i Weronika Siudzińska uczennica ZSP w Borzechowie będą reprezentować naszą gminę na turnieju powiatowym. Życzymy powodzenia.

Gabriela Gilla
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz