poniedziałek, 3 marca 2014

KRONIKA POLICYJNA. POŚCIG ZA QUADEM - 3.03.2013

Starogard Gd. dnia 03.03.2014r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 23.02.2014 godz. 00:00 do 03.03.2014 godz. 00:00.
NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

01.03.2014 godz. 10:54, STAROGARD GD. ul. ZBLEWSKA
F-sze z tut. KPP zatrzymali JANA R. (zam. pow. tczewski), który kierował quadem będąc w stanie nietrzeźwym - 0,39 mg/l.

STAROGARD GDAŃSKI - NIETRZEŹWY KIEROWCA QUADA ZATRZYMANY W POŚCIGU

Podczas minionego weekendu policjanci ze Starogardu Gdańskiego ścigali kierowcę quada, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekający 38-latek nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, omijał zatrzymujące go patrole i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Po kilkunastokilometrowym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W minioną sobotę przed południem dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy quada, który porusza się drogą krajową nr 22 w kierunku Starogardu Gdańskiego i powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dyżurujący przy telefonie policjant skierował w ten rejon znajdujące się w pobliżu patrole.

Już po kilku minutach policjanci zauważyli na ulicy Zblewskiej odpowiadający opisowi pojazd. Kierujący nim mężczyzna nie zareagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu i oddalił się w kierunku ulicy Żwirki i Wigury, gdzie oczekiwał na niego kolejny patrol. Mężczyzna ponownie zbagatelizował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, ominął zatrzymujących go mundurowych i odjechał. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Mężczyzna próbował zgubić jadące za nim radiowozy, wjechał w pola uprawne, a następnie próbował ukryć się w lesie. W pościgu uczestniczyło klika patroli policyjnych. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze na bieżąco przekazywali sobie informacje o kierunku, w którym uciekał ścigany kierowca.

Po kilkunastometrowym pościgu mężczyzna został zatrzymany przez miejscowych dzielnicowych i kryminalnych. Mieszkaniec powiatu tczewskiego ukrył quada w zaroślach, a sam próbował schować się w pobliskim lesie. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. W jego organizmie policjanci stwierdzili prawie promil alkoholu. Ponadto 38-latek nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 2 lat więzienia. Ponadto zatrzymany przez funkcjonariuszy przestępca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz brak wymaganych dokumentów.23.02.2014 godz. 09:25, JABŁÓWKO,
Funkcjonariusz ze starogardzkiej drogówki zatrzymał Jana S. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwości-0,49 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

23.02.2014 godz. 23:10, STAROGARD GD. ul. BOH. WESTERPLATTE
Funkcjonariusze ze Starogardu Gd. zatrzymali Dariusza K. (zam. powiat starogardzki), który kierował audi w stanie nietrzeźwości 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

28.02.2014 godz. 05:40, SKARSZEWY ul. DĘBOWA
Policjanci ze Skarszew zatrzymali Pawła A. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwości -0,57 mg/l.

24.02.2014 godz. 20:27, KOPYTKOWO,
Policjanci ze Skórcza zatrzymali Arkadiusza W. (zam. pow. starogardzki), który kierował osobowym volkswagenem w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało - 1,24 mg/l.

24.02.2014 godz. 22:57, WIELKI BUKOWIEC,
Funkcjonariusze z posterunku w Skórczu zatrzymali Piotra T. ( zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało 0,45 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

23.02.2014 godz. 06:48, STAROGARD GDAŃSKI,
Funkcjonariusze z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy.


asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz