poniedziałek, 24 marca 2014

LISTY. Szukam wszelkich śladów po Stanisławie Rowińskim - adwokacie krakowskim

Witam Znalazłem stronę internetową o cmentarzu w Kocborowie http://kociewiacy.pl/gminy/starogard_gdanski/index.php?option=com_content&task=view&id=600&Itemid=33.
Ponieważ szukam wszelkich śladów po Stanisławie Rowińskim - adwokacie krakowskim, który zmarł w Kocborowie w 1952 roku i tam też został pochowany.
Byłem przez rok w Kocborowie u państwa Rowińskich, pamiętam pana Stanisława już jako staruszka na wózku inwalidzkim (jeździłem z nim po parku, oczywiście w asyście kogoś z Rowińskich).

Było to w 1950 roku i chodziłem piechotą do szkoły podstawowej w Starogardzie. (czasem zjeżdżaliśmy węglarkami aż do przejazdu kolejowego - było to zabronione).
http://www.artinfo.pl/?pid=catalogs&sp=auction&id=1349&id2=234284&lng=3

Stanisław Rowiński mieszkał wraz żoną Heleną i synem dr Władysławem Rowińskim w Kocborowie.
Władysław Rowiński wraz z żoną Jadwigą byli lekarzami w kocborowskim szpitalu psychiatrycznym. Poszukuję grobu (miejsca pochówku) Stanisława Rowińskiego, by zachować w pamięci tak znakomitą osobę, niestety zapomnianą, ale napewno godną przypomnienia. Podobno grób jest pod murem szpitala. Ciekaw jestem jego obecnego stanu.
Mam kontakt z wnukiem Stanisława Rowińskiego, który chciałby zadbać o mogiłę. Rodzina nie ujawniała przeszłości Stanisława Rowińskiego - takie były czasy. Zwracam się do Pana o pomoc, gdyż może Pan mi pomoże w poszukiwaniu mogiły wskazując adresy, do kogo mam się zwrócić w dalszych poszukiwaniach. Miło by było zobaczyć na zdjęciu stan obecny grobu. Może ma Pan kontakt z mieszkańcami Kocborowa i ktoś mógłby sfotografować grób.
Czy jest jakaś administracja cmentarza kocborowskiego, a może parafia, która administruje cmentarzem?
Serdecznie pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą pomoc w poszukiwaniach śladów przeszłości Stanisława Rowińskiego.
Władysław Iljaszewicz Olsztyn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz