niedziela, 23 marca 2014

PIOTR ŁAGA. A co oprócz teatru dzieje się w Ośrodku Kultury w Pelplinie?

Ośrodek Kultury w Pelplinie to miejsce rozwoju artystycznego, czego po raz kolejny dowiedli młodzi aktorzy naszej gminy pod kierunkiem instruktora Piotra Weintza. 18 marca 2014 na scenach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zdobyli czołowe miejsca w Turnieju Talentów Teatralnych, w którym wystąpiło trzynaście grup teatralnych, w tym dwie działające w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Więcej

A co oprócz teatru dzieje się w Ośrodku Kultury? Proponuję krótkie spojrzenie od kuchni na tygodniowy cykl zajęć w pelplińskim MOK.

Poniedziałek to przede wszystkim zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorów Szkoły Tańca Stakato z Tczewa. Taniec towarzyski, nowoczesny, począwszy od dzieci aż do dorosłych, prowadzony jest od godz. 15.45. Zajęcia kończy wieczorny aerobic dance. Natomiast w sali prób orkiestry dętej ćwiczą młodzi muzycy pod kierunkiem instruktora muzyka Krzysztofa Kotlęgi.

Wtorek w Ośrodku Kultury to prawdziwy "młyn". W jednej sali zbierają się panie na zajęciach haftu i szydełkowania (zobacz ich prace). W sali widowiskowej i na scenie prowadzone są zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży pod kierunkiem instruktora-wokalistki Małgorzaty Kornas. W pracowni plastycznej, prowadzonej przez Ewę Landowską, dzieci młodsze, a potem starsze, uczą się nie tylko malować i rysować, ale też poznają sztukę. W salce muzycznej instruktor Krzysztof Paul uczy dzieci i młodzież gry na gitarze. Dzień kończą zajęcia aerobic dance 50+.

Środa to wspomniany już dzień teatru. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, dla dzieci i młodzieży. W każdą środę, już od 6 lat, ćwiczy też Pelplińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego. Wcześniej, instruktor Franciszek Zioberczyk, uczy chętnych gry na instrumentach perkusyjnych. Od lutego 2014 w MOK prowadzona jest także nauka języka włoskiego.

Czwartek to dzień prób Zespołu Pieśni Oj-toto, który już na stałe wpisał się w działania kulturalne naszej gminy i regionu.

Inne, ostatnie wydarzenia:

Z okazji Dnia Kobiet w sobotę 8 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert dla Pań. Wystąpili młodzi wokaliści z naszej gminy i Małgorzata Kornas. Więcej

W niedzielne popołudnie, 16 marca 2014, w MOK wystawiony został spektakl teatralny, musical, pt. "Rocznica ślubu". Na scenie wystąpiła Grupa Teatralna Jerzego Majdy z Kwidzyna.

Przed nami:

· W środę 26 marca 2014 do Pelplina zawita Kino ORANGE. Widzowie będą mogli obejrzeć najnowsze produkcje filmowe. Więcej

· W czwartek 3 kwietnia 2014, godz. 19.00, zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie na program muzyczny pt. "Tłumy serc" w wykonaniu zespołu Familia HP poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.

·

Wkrótce:

· Rejonowy Konkurs Gwary Kociewskiej odbędzie się 11 kwietnia 2014 r. (piątek) w Ośrodku Kultury w Pelplinie. Początek godz. 10.00.

· 30 kwietnia 2014 r. o godz. 18:00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie na kolejny, wiosenny koncert w wykonaniu "Pelplińskiej Orkiestry Dętej" pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego.

· W niedzielę 11 maja 2014 r. o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się koncert, którego gwiazdami będą znakomici artyści - piosenkarka Alicja Majewska i kompozytor, pianista Włodzimierz Korcz

Ponadto:

Miejski Ośrodek Kultury organizuje 6.dniową wycieczkę autokarową do Budapesztu i okolic (Węgry) w terminie 4-9 sierpnia 2014 roku. Przyjmujemy zapisy osób chętnych na wyjazd w dni robocze w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury (w sekretariacie) przy ul. Kościuszki 2a. Informacje tel. 58 5361452; 601 203 019.

Pozdrawiam

Piotr Łaga

dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

ul. Kościuszki 2a

83-130 Pelplin

tel./fax 58 5361452; 605 477 499

www.mok.pelplin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz