środa, 12 marca 2014

VII GALA ROZDANIA NAGRÓD WÓJTA GMINY ZBLEWO ZA ROK 2013. NAGRODZENI I WYROŻNIENI

W minioną sobotę w Restauracji K2 w Borzechowie odbyła się Gala Wręczenia Nagród Wójta Gminy Zblewo za rok 2013. Zespół Nominujący przyznał nagrody i wyróżnienia w dziedzinach: społeczno-gospodarczej, kulturalno-oświatowej, rolnictwa i sportu.W dziedzinie społeczno-gospodarczej NAGRODĘ otrzymała Firma ButStar spółka z o.o ze Zblewa Pana LEONA BLOKA.

W uzasadnieniu podano:
Profil działalności firmy stanowi produkcja i sprzedaż obuwia zawodowego i specjalistycznego - Oferta firmy wychodząc naprzeciw wymogom rynkowym obejmuje około 100 modeli obuwia i jest sukcesywnie modyfikowana. Wysoka jakość wyrobów powoduje, że ButStar jest rozpoznawalny na rynku krajowym i doskonale konkuruje z innymi dostawcami. Firma zatrudnia 30 pracowników, co na obecnym rynku zasługuje na pochwałę. Właściciel Pan Leon Blok wspomaga działalność charytatywną oraz różne inicjatywy sportowe i kulturalne na terenie gminy Zblewo.

WYRÓŻNIENIE otrzymali:
- Zakład Murarski Pana Piotra vel Jacka Gołuńskiego
Uzasadnienie: Zakład od ponad 30 lat świadczy usługi budowlane na terenie gminy Zblewo i Kociewia. Kompleksowo realizuje rożne inwestycje, począwszy od domów mieszkalnych, poprzez obiekty inwentarskie po zakłady produkcyjne i hale magazynowe. Zakład wykonuje swoje usługi z najwyższą starannością. Należy podkreślić zaangażowanie Pana Piotra vel Jacka w życie społeczne poprzez uczestnictwo w wielu dziedzinach dobroczynnych.

- Firma Budmar z Bytoni Państwa Marii i Mariusza Brumirskich.
Uzasadnienie: Firma Budmar istnieje od 1999 r. Zajmuje się importem i sprzedażą nowych oraz używanych maszyn budowlanych. Każda maszyna przed sprzedażą przechodzi przegląd w firmowym warsztacie serwisowym i naprawy maszyn. Firma postrzegana jest w środowisku i na rynku jako "Dobry Partner". Od wielu lat firma wspiera inicjatywy szkolne i lokalne. Służy lokalnemu środowisku.


W dziedzinie kulturalno-oświatowej NAGRODĘ otrzymał CHÓR PARAFIALNY PW. ŚW. CECYLII w Zblewie.
Uzasadnienie: Chór Parafialny pw. Św. Cecylii jest chórem amatorskim o stuletniej ciągłości, co jest sprawą naprawdę wyjątkową dla tego rodzaju zespołów śpiewaczych. Chór w ubiegłym roku we wrześniu obchodził uroczystości JUBILEUSZOWE 100-lecia. Chór "Cecylia" od wielu lat uświetnia uroczystości liturgiczne, parafialne i gminne. Uczestniczy w różnego rodzaju koncertach, przeglądach (np. Przegląd Pieśni Kościelnej). Z okazji 100-lecia Chóru Parafialnego Senat Rzeczpospolitej przyznał chórowi medal, który wręczył wicemarszałek senatu RP p.Jan Wyrowiński.

WYRÓŻNIENIA:
- Związek Harcerstwa Polskiego z Bytoni
Uzasadnienie: Drużyny ZHP istnieją od 2006 r. Od wielu lat Organizacja wspiera inicjatywy parafialne, szkolne, gminne i lokalne. Jest Organizacją otwartą i dobrze służy środowisku lokalnemu. Wielkie zaangażowanie ze strony Harcerzy i Zuchów uczestniczących w wielu wydarzeniach społeczno-kulturalnych nadającym im właściwą oprawę, pozwala uznać że są dobrze spostrzegani.

- Pan Zygmunt Beyer, dyrygent instrumentalny zespołu "Akord"
Uzasadnienie: Pan Zygmunt posiada bardzo bogaty dorobek artystyczny zarówno z młodzieżą jak i dorosłymi. W całej karierze zawodowej i będąc emerytem prowadzone przez niego zespoły muzyczne zajmowały czołowe lokaty w przeglądach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i w Niemczech. Obecnie krzewi kulturę muzyczną w naszym środowisku. Od maja 2012 r. prowadzi zespół instrumentalny "Akord" działający przy GOK w Zblewie. Muzyków do utworzenia zespołu zainspirował Wójt Gminy Krzysztof Trawicki. "Akord" dał już 14 koncertów i obiecują że jeszcze sporo przed nimi.W dziedzinie sport NAGRODĘ otrzymał PIOTR HEROLD ze Zblewa.
Uzasadnienie: Pan Piotr od 15 lat regularnie trenuje sporty siłowe. Już jako 14-latek potrafił wycisnąć 100 kg. Od 10 lat startuje w zawodach strongmenów. Jest wielokrotnym mistrzem Polski, Świata i Europy. W 2013 roku zajął I miejsce w Pucharze Świata, podczas którego ustanowił rekord świata w swojej kategorii wagowej - 342,5 kg.

WYRÓŻNIENIA:
- Mariusz Dorawa, mieszkaniec Zblewa
Uzasadnienie: Pan Mariusz od 2006 roku uprawia sporty siłowe. Najważniejsze sukcesy sportowe:
w 2011 r. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Strongman - I miejsce, w 2012 r. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Strongman Niemcy - II miejsce, w 2013 r. - Mistrzostwa Polski Strongman i tym samym eliminacje do Mistrzostw Świata - II miejsce.

- Jakub Kotlewski z Bytoni
Uzasadnienie: Jakub jest uczniem II klasy gimnazjum w Bytoni. Od 2 lat trenuje boks. Najważniejsze sukcesy sportowe: I miejsce w Turnieju Bokserskim Aleksego Antkiewicza w Slupsku, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Kruży w Tczewie, I miejsce w Memoriale im. Brunona Bendiga pod patronatem Marszałka Sejmu Bogdana Borusewicza.


W dziedzinie rolnictwo NAGRODĘ otrzymali Państwo LUCYNA i KRZYSZTOF STENCEL z Jezierc
Uzasadnienie: Państwo Stencel prowadzą własne gospodarstwo rolne w Jeziercach gmina Zblewo o łącznej powierzchni 63,14 ha. Specjalizują się w tuczu trzody chlewnej w cyklu otwartym w oparciu o import prosiąt. Roczna sprzedaż tuczników w roku 2013 wynosiła 3400 szt. Począwszy od 2013 r. Państwo Stencel realizują pakiet programu rolnośrodowiskowego "Rolnictwo zrównoważone" oraz pakiet "Ochrona Wód i Gleb". Gospodarstwo usprzętowione, a budynek inwentarski spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej.

WYRÓŻNIENIA:
- Państwo Bożena i Andrzej Frischmut z Borzechowa
Uzasadnienie: Państwo Frischmut prowadzą wspólnie z synem Piotrem rodzinne gospodarstwo rolne w Borzechowie o powierzchni całkowitej 154,41 . Gospodarstwo specjalizuje się w opasie bydła. Średnie stany roczne stada obrotowego kształtują się na poziomie ok. 90 szt. Uzyskiwane plony uprawianych roślin są dużo wyższe od średnich plonów uzyskiwanych przez rolników w gminie Zblewo. W gospodarstwie spełnione są wszystkie warunki Zasady Wzajemnej Zgodności.

- Państwo Kinga i Janusz Kuczkowscy ze Zblewa
Uzasadnienie: Państwo Kuczkowscy prowadzą własne gospodarstwo rolne w Zblewie o łącznej powierzchni 51,90 ha. Rolnicy specjalizują się w tuczu trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Roczna sprzedaż tuczników kształtuje się na poziomie ok. 400 szt. Ponadto produkcję towarową stanowi bydło opasowe. Zwierzęta gospodarskie żywione są w oparciu o pasze wyprodukowane we własnym gospodarstwie i koncentratach wysokobiałkowych z zakupu. Państwo Kuczkowscy spełniają w swoim gospodarstwie wszystkie Zasady Wzajemnej Zgodności.
Przyznano także na wniosek Wójta Gminy Zblewo dwie NAGRODY SPECJALNE. Otrzymali je:

Pan DARIUSZ MĘCZYKOWSKI - Wiceprzewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Pomorskiego - za pomoc dla Gminy Zblewo w realizacji ważnych zadań społeczno-gospodarczych i inwestycji.

Pan WALTER MATT z Marburga /Niemcy / za pomoc charytatywną i bezpłatne przekazanie nowego i używanego sprzętu ortopedyczno- rehabilitacyjnego dla podopiecznych GOPS w Zblewie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz