środa, 27 grudnia 2006

Osiek ma nowego wójta

Obejmując Urząd Wójta Gminy Osiek uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Gminy. Tak mi dopomóż Bóg. Tymi słowami 18 grudnia br. zaprzysiężona została Wójt Gminy Osiek Stanisława Kurowska. Były kwiaty i życzenia, a kolejka mieszkańców je składających wydawała się nie mieć końca.


Były Wójt Gminy Osiek Janusz Kaczyński przekazując Urząd wygłosił przemówienie dotyczące stanu gminy, w jakim przekazuje ją swojej następczyni. Pan Kaczyński przedstawił dane które miały świadczyć, że pozostawia gminę pod względem finansów i realizacji inwestycji w zupełnie niezłej kondycji.
- Planowany dochód na rok 2007 wynosi 5,5 mln. złotych z czego 86 procent to wydatki bieżące, a 14 wydatki na inwestycje - mówił.
W wystąpieniu podsumowującym osiem lat urzędowania za najważniejsze uznał: budowę oczyszczalni, rozpoczęcie kanalizacji i budowę wodociągu. Koszt realizacji tych inwestycji, to 5,5 mln. zł. Finansowanie pochodzi w znacznej mierzę ze środków unijnych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Agencji Nieruchomości Rolnych. Pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa i budżetu gminy.
- Oczyszczalnia pracuje już od 2004 r., a stan zaawansowania budowy kanalizacji i wodociągu wykonawca ocenia na 90 procent. Obecnie podłączone do sieci kanalizacyjnej są gospodarstwa domowe z osiedla domków jednorodzinnych, ulicy Partyzantów Kociewskich, ulicy Kwiatowej. Ostateczny termin zakończenia inwestycji to 30 czerwca przyszłego roku. Na ukończeniu jest też budowa boiska gminnego. Na ten cel zostały pozyskane środku unijne w wysokości 150 tys. zł. Ze względu na warunki pogodowe ukończenie tych inwestycji ma nastąpić do końca czerwca przyszłego roku - poinformował ustępujący Wójt Gminy Osiek Janusz Kaczyński.
(will)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz