czwartek, 7 grudnia 2006

Premierowy program w Teatrze Kuźnia Bracka

Premierowy program w Teatrze Kuźnia Bracka
"Do Ciebie idę..."
w którym przedstawią dwa półrecitale Marta Laaser i Nina Ciecholewska


Piosenka poetycka - pełna liryki i poezja śpiewana - przesycona dramatem , w atrakcyjnej nowoczesnej aranżacji, z akompaniamentem zespołu, gościć będzie 08.XII. o godz.19.00 w teatrze. Usłyszymy poezje T.Nowaka, K.I.Gałczyńskiego, J.Pasierba, R.Wojaczka, J.Należytego, R.Ciecholewskiego do których w większości muzykę napisał Radosław Ciecholewski. Nowoczesne brzmienie aranżacji zapewni zespół złożony ze znanych starogardzkich muzyków, w składzie: instrumenty klawiszowe - Piotr Chołociński, instrumenty perkusyjne - Michał Olszynka, gitara elektryczna - Darek Czajka, akordeon - Radek Sikora, gitara akustyczna - Radek Ciecholewski.

Marta i Nina są doświadczone scenicznie i występują w tym teatrze od samego jego początku. Mają na swoim koncie osiągnięcia sceniczne. Oprócz udziału w prawie wszystkich spektaklach ostatnich 2 sezonów teatralnych, indywidualnie osiągały również sukcesy.
W sezonie teatralnym 2004/2005 wspólnie zostały nagrodzone w kategorii poezji śpiewanej zarówno Nina jak Marta w konkursie poezji Ks. Janusza Pasierba.
Marta Laaser otrzymała I nagroda dla Marty Laaser w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Recytatorskiej w Wałczu. Nina Ciecholewska zaś wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kat. poezji Śpiewanej w Włocławku.

Kolejny sezon teatralny 2005/2006 przyniósł im kolejny sukces dwie równorzędne I nagrody w konkursie poezji Ks. Janusza Pasierba w Pelplinie.
Na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim zakwalifikowały się do eliminacji centralnych.
Mówiąc o sukcesach ,koniecznie trzeba wspomnieć iż Radosław Ciecholewski, prowadzący kuźnią od strony muzycznej , w sezonie 2005/2006 otrzymał dwie nagrody specjalne za kompozycje muzyki, oraz to ,że Stowarzyszenie Działań Teatralnych będące opiekunem Teatru zostało mianowane przez Powiatowy Punkt Animacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi do kolejnej już XII- tej edycji Nagrody Bursztynowego Mieczyka ufundowanej przez Wojewodę Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego i Ministra Kultury, dla najlepiej działających organizacji pozarządowych
Tym razem, Nina i Marta, po raz pierwszy zmagać się będą z półrecitalem, który już następnego dnia tj. 09.XII. prezentować będą na X Ogólnopolskiej Giełdzie Poetyckiej w Kwidzynie, reprezentując zarówno nasze miasto jak swój macierzysty teatr. Giełda Poetycka słynie z tego że kreuje od lat wybitnych wokalistów z nurtu poezji śpiewanej.

Miejscem spektaklu jest Starogardzkie Centrum Kultury przy Al. Jana Pawła II 3
Warto dokonać rezerwacji miejsc: e-mail: teatrkuzniabracka@tlen.pl lub sms-em: 507-826-210 aby mieć pewność wejścia lub miejsca siedzącego.
Organizatorem oraz realizatorem spektaklu jest Stowarzyszenie Działań Teatralnych a współorganizatorem jest Starogardzkie Centrum Kultury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz