wtorek, 25 listopada 2008

Skórcz. "Dach" na Andrzejki

Pszczółki brzęczą skrzydełkami

To tytuł jednej ze starych, białoruskich piosenek ludowych, którą rewelacyjnie wykonuje zespół rodzinny "Dach" z Grodna. Koncert tego zespołu odbędzie się 30 listopada (niedziela) w Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu. Początek koncertu zaplanowano na godz. 16. Wstęp bezopłatowy, czyli wolny.
"Dach" jest to zespół rodziny Kondracienko z Grodna na Białorusi. Muzycy przedstawiają folklor białoruski z bardzo szczególnymi elementami. Warto będzie posłuchać niepowtarzalnych dźwięków tak nietypowych instrumentów ludowych, jak bałałajka czy guzikówka, którą Białorusini nazywają bajanem. Członkowie zespołu akompaniują sobie także na gitarze, akordeonie, kontrabasie i fujarce. Oprócz znanych piosenek białoruskich "Jabłoń moja", "Powiejcie wiatry" czy "Pszczółki brzęczą skrzydełkami" zespół wykonuje także znane polskie piosenki, a między innymi "Zakochani są wśród nas" z repertuaru Mieczysława Wojnickiego oraz "Takie tango" Budki Suflera.

Zespół "Dach" jest znany i lubiany w naszym kraju. Wystarczy tylko wspomnieć, że od kilku lat odnosi sukcesy na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej Familia Tczew. W 2006 r. zdobył w Tczewie Grand Prix, a w tym roku, ze znacznie zmodyfikowanym programem zdobył w Tczewie zdecydowanie I miejsce i dodatkowo został wyróżniony pucharem przez Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Przypominamy, wieczór Andrzejkowy z "Dachem" w MOK Skórcz. Niedziela 30 listopada, godz. 16.

sas

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz