czwartek, 6 maja 2004

Bieg na orientację

Najlepsi na orientację

MARSZ NA ORIENTACJĘ. W dzień i w nocy, po lasach i polach, w deszczu i błocie maszerowali uczestnicy VI Kociewskiego Marszu na Orientację - Wandrówka, który odbył się w dn. 24 i 25.04 w okolicach Swarożyna. Impreza ta była drugą rundą Pucharu Kociewia Ino 2004

Sportowy w Bytoni. Tym razem zmagania odbyły się na skraju powiatów starogardzkiego i tczewskiego. Na starcie, w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie, stawiło się 80 miłośników zmagań z mapą i kompasem z Pomorza. Wiosenna edycja Wandrówki liczyła 2 etapy, dzienny i nocny. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach na trasach, których nazwy nawiązywały do stopnia trudności oraz do terenu, na którym rozgrywane były zawody. I tak uczniowie gimnazjów i szkół średnich rywalizowali na trasie o wdzięcznej nazwie "Kropka nad i". Natomiast najbardziej doświadczeni zawodnicy wystartowali na 25 km trasie "Pod prąd". 27 drużyn, które wystartowały, miały za zadanie odnaleźć zaznaczone na mapie punkty kontrolne. Do typowych zadań na pierwszym dziennym etapie było odnalezienie numeru transformatora, ambony myśliwskiej, paśnika lub też słupka oddziałowego. Zadania nie okazały się nazbyt trudne i większości drużyn udawało się odnaleźć oznaczone punktu. Niestety kapryśna wiosenna pogoda zniechęcała do dłuższego spaceru po lesie, dlatego wiele drużyn przybyło na metę przed wyznaczonym limitem czasu. Nikt się jednak nie skarżył, pomimo przebytych kilkunastu kilometrów. Końcową klasyfikację w obydwu kategoriach rozstrzygnęły etapy nocne. Postawiły one "Kropkę nad i". Odnalezienie lampionów nocą sprawiło większości uczestników spore trudności, choć były one umieszczone w miejscach charakterystycznych, np. na skrzyżowaniach dróg lub wzniesieniach terenu. W końcowej klasyfikacji na najkrótszej trasie "Kropka nad i" najlepsza okazała się drużyna w składzie: Joanna i Karol Kozłowscy z Bytoni oraz Katarzyna Sender z Borzechowa. Na trasie dla zaawansowanych zwycięskie laury przypadły Wiesławowi Narlochowi oraz Radosławowi Literskiemu z Czerska.

Dla większości uczestników start okazał się doskonałą zabawą, podczas której można było sprawdzić samego siebie oraz poznać w dzień i w nocy urokliwe miejsca Kociewia.

W klasyfikacji generalnej po II rundzie Pucharu Kociewia InO w kategorii szkolnej prowadzą: Joanna Kozłowska, Katarzyna Sender, Seweryn Gierszewski oraz Karol Puczyński. W prestiżowej kategorii open prym wiodą: Radosław Literski, Wiesław Narloch z Czerska oraz Józef Ossowski ze Zblewa.

Już niebawem odbędą się kolejne imprezy na orientację z cyklu Puchar Kociewia Ino 2004. 15.05 odbędzie się marsz pod nazwą Malo 04 organizowany przez KKT Starogard Gd. Natomiast 29.05 w Czersku odbędzie się IV edycja Borowiackiego Marszu na Orientację. Szczegółowe informacje: www.eKociewie.pl

Tomasz Damaszk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz