poniedziałek, 17 maja 2004

Już prawie tysiąc podpisów

Już prawie tysiąc podpisów zebrali w powiecie starogardzkim członkowie i sympatycy PiS pod udzieleniem poparcia wnioskowi zgłaszanemu przez grupę obywateli, których pełnomocnikiem jest Jarosław Kaczyński o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyjęcia bądź odrzucenia traktatu konstytucyjnego Unii Europejskiej.

Przypomijmy, że Prawo i Sprawiedliwość podjęło ogólnopolską akcję zbierania 500tys. podpisów, co jest warunkiem złożenia wniosku o przeprowadzenie referendum.

Prawo i Sprawiedliwość wzywając do referendum w sprawie Konstytucji Europejskij za szczególnie istotne traktuje:

-chrześcijańskie podstawy, uznanie chrześcijańskich podstaw cywilizacji Zachodu i duchowo-moralnego wymiaru jedności europejskiej. Nowy traktat konstytucyjny powinien zawierać odwołanie do Boga, a wśród wartości podstawowych wymieniać dziedzictwo chrześcijańskie i prawa rodziny,

-suwerenność państw, praktyczną ochronę suwerenności państwa polskiego poprzez zachowanie ustroju UE jako związku państw suwerennych i potwierdzenie nadrzędności Konstytucji RP wobec traktatów unijnych,

-silną pozycję Polski, utrzymanie postanowień traktatu nicejskiego dotyczących mechanizmu podejmowania decyzji większością kwalifikowaną w Radzie Unii Europejskiej,

-kontrolę Sejmu, umocnienie roli Sejmu RP w nadzorowaniu polityki polskiej w Unii. Proponujemy wprowadzenie stałej procedury przedstawiania w Sejmie projektów wszystkich aktów wspólnotowych i najważniejszych decyzji z obszaru polityki europejskiej.


PiS uważa, że przyjecie bądź odrzucenie konstytucji Unii Europejskiej jest dla przyszłości Polski i naszej pozycji w Europie sprawą o pierwszorzędnym znaczeniu. Decyzja w tej sprawie powinna więc należeć nie do Sejmu, lecz do całego Narodu.


Gorąco zachęcamy do włączenia się do tej ogólnopolskiej akcji.

Podpisy można składać w każdą środę i czwartek w godzinach od 17.30 do 19.00 w biurze parlamentarno-samorządowym Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hallera 16 w Starogardzie Gdańskim. tel. 56-100-58.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz