czwartek, 6 maja 2004

Trzy najlepsze wzwyż

Pod koniec marca w sali KS Pomorzanka w Skórczu odbył się konkurs skoku wzwyż. W zawodach wzięły udział trzy dziewczyny z gimnazjum w Paczewie i zajęły... trzy pierwsze miejsca w kategorii młodziczek

Pierwsze miejsce (145 cm) zajęła uczennica z kl. IIIb Agnieszka Kłosińska, drugie - uczennica IIb Ewa Jankowska (140 cm), zaś trzecie - Małgosia Anders z kl. Ib (135 cm).

- Raz na wuefie podczas skakania uderzyłam się w nos - mówi Agnieszka. - To niektórych deprymuje, mnie zdopingowało do treningu. Trenuję w Pomorzance Skórcz pod okiem Wojciecha Światczyńskiego. Mam respekt przed rywalkami. Są bardzo doświadczone i opanowane. Ja dopiero zaczynam karierę. Na zawodach w Trąbkach Wielkich w czerwcu 2003 r. przegrałam, ale cieszyłam się ze zwycięstwa koleżanek. Porażkę przyjęłam z honorem. Porażki mobilizują mnie do pracy. Duchowo wspiera mnie w uprawianiu sportu moja babcia Agnieszka. Świetnie się z nią rozumiem. Moja rodzina też podtrzymuje mnie na duchu. I moja przyjaciółka Dorota - zawsze trzyma za mnie kciuki. Kiedy skaczę, myślę o mojej mamie, której już niestety nie ma. Dla niej staram się wygrywać. Swoją przyszłość wiążę ze sportem. Interesuję się różnymi dyscyplinami. Uważam, że mam predyspozycje do uprawiania sportu, odpowiedni wzrost, talent i wolę walki. I potrafię przykładać się do treningu. A trening czyni mistrza.
Agnieszka z wynikiem 145 cm jest rekordzistką pączewskiego gimnazjum w skoku wzwyż.
Małgorzata Kowalewska (PG Pączewo)

Oprac. na podstawie artykułu w Tygodniku Kociewiak - Dziennik Bałtycki

Na zdjęciu trzy dziewczyny z PG Pączewo, które zajęły trzy pierwsze miejsca na zawodach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz