czwartek, 6 maja 2004

Biegacz - Paweł Mykowski

Paweł Mykowski ze Skórcza jest studentem I roku Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Zmienił miejsce zamieszkania, ale nadal trenuje w KS Pomorzanka w Skórczu. Biega na dystansie 400-800 m. M.in. był 11. na Memoriale Kusocińskiego w biegu na 300 m przez płotki.

Jako junior młodszy Paweł był dwa razy mistrzem województwa w biegu na 400 m przez płotki. Raz był nawet wicemistrzem makroregionu oraz brązowym medalistą zrzeszenia LZS-u w sztafecie 4x400. Zdolności przeniósł w genach. Od najmłodszych lat żył w atmosferze zawodów, jako że jego rodzice są nauczycielami wuefu i trenerami. Cała rodzina Mykowskich jest usportowiona. Wszyscy żyją tu tymi samymi problemami. Starsza siostra Pawła Karolina też skończyła AWF, młodszy brat Tomek, uczeń LO, zapalony sportowiec, odnosi spore sukcesy. Niestety, ostatnio prześladują go kontuzje.
Paweł zaczął uprawiać sport w VI kl. od zabawy biegowej z tatą. Początkowo biegał niechętnie, ale wtedy wkroczyła mama. Jej zachęta podziałała. Doskonalił swoje umiejętności w grach zespołowych. Grał w mini hokeja. Drużyna zdobyła srebrny medal w województwie. Sukcesy zachęciły go do systematycznego treningu w biegach średnich. W pierwszych startach biegał na dystansach od 100 do 1000 m. Wyróżniał się zwłaszcza w biegu przez płotki. W pierwszym biegu na 300 m przez płotki zdobył brązowy medal na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W kadrze młodzików województwa zdobył złoty medal na mistrzostwach makroregionu. Ten wynik zakwalifikował go na Mały Memoriał Kusocińskiego (obecnie mistrzostwa Polski młodzików).
Uczęszczając do liceum w Skórczu systematycznie kontynuował treningi. Dzięki namowie trenerów z KS Pomorzanka zaczął reprezentować barwy klubu na różnych zawodach. W tym roku zamierza poprawić wszystkie swoje rekordy. Życzymy powodzenia.

Oprac. na podstawie artykułu w Tygodniku Kociewiak - Dziennik Bałtycki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz