czwartek, 6 maja 2004

Znaczek życzliwości

Projektowali "Znaczek życzliwości"

W Zespole Szkół Publicznych w Bytoni jury w składzie Bernard Damaszk, Barbara Fierka, Marlena Barca i Honorata Trocha - Rzepkowska (pedagodzy ze szkół w gminie) i Marek Draws - dyr. GOK-u w Zblewie wybierało najlepsze prace w konkursie plastycznym o tematyce "szkoła bez agresji i przemocy".

Był to już drugi plastyczny konkurs gminny w tym roku. Pierwszy był na temat "Świat bez uzależnień" - poinformował nas Bernard Damaszk, pedagog ze szkoły w Bytoni. - Tematyka konkursów wynika ze szkolnych programów profilaktycznych. Nim powstały prace, niektórzy wychowawcy i nauczyciele plastyki przeprowadzali pogadanki. Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach (szkoły podstawowe i gimnazja) w każdej klasie 5 szkół w gminie - w Kleszczewie, Zblewie, Borzechowie, Pinczynie i Bytoni. Najlepszych 20 prac, wykonanych techniką dowolną, trafiło właśnie do Bytoni.

A oto wyniki.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Herman (kl. VI w Bytoni), II - Błażej Kośnik (kl. III Zblewo), III - Sandra Wolf (kl. II Bytonia), wyróżnienie - Dorota Januszewska (kl. III Bytonia). Gimnazjum - I miejsce Joanna Wildmann (kl. III Bytonia), II - Monika Grubba (kl. I Pinczyn), III - Malwina Gołuńska (kl. II Zblewo) i wyróżnienie Marlena Umerska (kl. II Zblewo).

Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie.

Na podstawie artykułu w Tygodniku Kociewiak - Dziennik Bałtycki

Na zdjęciu

Jurorzy jak zwykle w takim konkursie mają problem. Wszystkie prace są bardzo ładne, ale trzeba wybrać te najładniejsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz