poniedziałek, 17 maja 2004

Polecą do Warszawy

26 kwietnia 2004 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu o znajomości prawa Unii Europejskiej. Organizatorami konkursu były Dorota Kuprewicz - nauczyciel geografii i Anna Kowalska - nauczyciel WOS-u. Główną nagrodą był lot samolotem z Gdańska do Warszawy z dwudniowym pobytem w stolicy, podczas którego laureaci wezmą udział w debatach poselskich. Nagrodę ufundował Poseł na Sejm RP - Edmund Stachowicz. Poseł współpracuje ze szkołą od lat, a w szczególności wspiera szkolny Klub Europejski " Euro - Jedynka
- W konkursie wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn. Uczniowie ci wykazali się dużą wiedzą na temat prawa i funkcjonowania struktur Unii Europejskiej. Swoim wysokim poziomem wiedzy udowodnili, że proces integracji Polski z Unią Europejską nie jest im obcy.- powiedziała nam Magdalena Wąsowicz- dyrektor szkoły.

Pierwsze miejsce zajęła para: Agnieszka Czech z kl. III b i Paweł Pisanko z klasy II h. Drugie miejsce ex equo zajęły pary: Monika Laworska i Anna Piątkowska z kl. III a, Judyta Hartuna i Michał Zych z kl.II c. a trzecie miejsce ex equo zajęły pary: Natalia Freitag i Marta Gosz z kl. III f, Łukasz Burczyk i Karol Pograniczny z kl. II c.
Uczniowie ci otrzymali dyplomy a także wartościowe książki o tematyce europejskiej, które pozwolą im poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów europejskich.
Gratuluję zajęcia pierwszego miejsca w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej.- powiedział do laureatów poseł Edmund Stachowicz wręczając im bilet lotniczy. Zaprezentowany bardzo wysoki poziom świadczy o dużym zainteresowaniu tematyką europejską oraz dużym zasobem posiadanej wiedzy. Główną nagrodą w konkursie jest ufundowana przeze mnie wycieczka do Warszawy wraz z przelotem w obie strony. Życzę, ażeby wrażenia wyniesione z podróży lotniczej jak i pobytu w stolicy pozostawiły niezatarte wspomnienia na całe życie oraz zachęciły do dalszego rozwijania własnych zainteresowań. Niech zdobyte teraz, na rodzimym gruncie doświadczenia zaprocentują w przyszłości sukcesami odnoszonymi również na niwie całej zjednoczonej Europy.
Poseł komplementował też dyrektor Magdalenę Wąsowicz oraz nauczycielki Dorotę Kuprewicz i Annę Kowalską .
- Gratuluję pani dyrektor oraz gronu pedagogicznemu patronującemu Szkolnemu Klubowi Europejskiemu "Euro - Jedynka" zorganizowania konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Zaprezentowany przez uczestników poziom świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu przez Państwa uczniów do tematu. Właściwe odnalezienie się młodych ludzi we współczesności, w rodzącej się całej zjednoczonej Europie możliwe jest tylko dzięki takim jak Państwo osobom, oraz ich wysokich predyspozycjach zawodowych. Życzę Państwu samych sukcesów w pracy z młodzieżą, a także dalszego rozwijania zainteresowań własnych oraz podopiecznych, ażeby wyprowadzana spod Państwa skrzydeł młodzież odnalazła wspólny język z młodzieżą europejską.
Kociewiak życzy wysokich lotów.
Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz