czwartek, 6 września 2007

Gala armwrestlingu w STG

GALA ARMWRESTLINGU W STAROGARDZIE GD. - OWACJE NA STOJĄCO DLA POLAKA

Adrenalina, show oraz owacje na stojąco dla naszego rodaka - Artura Głowińskiego w ostatnim pojedynku piątkowej "Gali Armwrestlingu Zawodowego" - tak pokrótce można opisać to, czego byliśmy świadkami 31 sierpnia 2007 na hali sportowo - rekreacyjnej OSiR w Starogardzie Gdańskim.

Cała impreza pod roboczą nazwą "Wieczór Gwiazd" - Gala Armwrestlingu Zawodowego, Show Iwana Komarenko oraz prowadzenie przez znanego wszystkim kabareciarza, aktora i zawodowego konferansjera Bartosza Brzeskota - rozpoczęła się dokładnie o godzinie 20:00. Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia był polski odział międzynarodowej, zawodowej organizacji PAL (Professional Armwrestling League) firma Mazurenko Armwrestling Promotion wraz ze Starogardzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Choć całe show rozpoczął piosenkarz - Ivan Komarenko, to licznie zgromadzona tego dnia publiczność, nie przyszła wyłącznie, jak wydawać by się mogło na jego występy, lecz na prawdziwe, sportowe emocje. Siłowanie na ręce było głównym wydarzeniem tego wieczoru. Muszę jednak przyznać, że występ taneczno - muzyczny Iwana Komarenko był miłym uzupełnieniem piątkowej imprezy.

Przejdźmy więc do meritum sprawy. Pierwszy pojedynek był pomiędzy Hristo Delidjakov z Bułgarii a Polakiem - Piotrem Bartosiewiczem w kategorii do 70 kg na rękę prawą organizacji PAL. Obaj zawodnicy spotkali już się w zeszłym roku w Gdyni (wrzesień 2006), kiedy to niewiele lepszym okazał się Bułgar (wynik końcowy 2:4). Tym razem, choć wynik był identyczny, to lepszym okazał się gospodarz - Piotr Bartosiewicz. Choć Polak, w sześciorundowym starciu wygrał ze swoim przeciwnikiem 4:2, to ich pojedynek był naprawdę wyrównany.

Nie można tego samego powiedzieć o drugim z kolei zawodowym pojedynku, gdzie naprzeciw siebie na rękę prawą w kategorii +95 kg organizacji PAL stanęli Normunds Tomson (Łotwa) oraz Andrey Pushkarowi (Ukraina). Tutaj doświadczony na zawodowym ringu zawodnik z Ukrainy zmiażdżył swojego przeciwnika wynikiem 6:0.

Ostatni pojedynek - pojedynek wieczoru było bardzo efektowny i emocjonujący, bowiem naprzeciw siebie, w sześciorundowym pojedynku na rękę prawą w kat. +95 kg organizacji PAL stanęli zawodowi armwrestlerzy, a zarazem showmani: Andrey Sharkov z Ukrainy oraz Artur Głowiński z Polski, gdzie w końcowym wyniku obronną ręką z wynikiem 4:2 wyszedł reprezentant Polski. O tym pojedynku można by było pisać wiele (o bardzo efektownym przebraniu Sharkowa, o przepychankach i pogróżkach przy stole, o publiczności skandującej imię faworyta oraz na stojąco oglądającej całe, sześciorundowe starcie oraz o wielu, wielu innych szczegółach samoczynnie będących elementem ich pojedynku), ale z całą pewnością na jedno powinno zwrócić się uwagę. Obaj zawodnicy pokazali armwrestling na wysokim, sportowym poziomie, gdzie tym razem lepszym okazał się Artur Głowińki.

Więcej informacji: www.armpower.net

Paweł Podlewski PAL
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz