środa, 16 kwietnia 2008

Nord Walking w Kolinczu

Zespół Świetlic Wiejskich w Starogardzie Gdańskim 14.02.2008 roku ogłosił konkurs na prowadzenie zajęć kulturalnych w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Starogard Gdański. Celem konkursu jest zaktywizowanie mieszkańców Gminy Starogard Gdański oraz poszerzenie oferty edukacyjnej i kulturalnej świetlic wiejskich z terenu Gminy Starogard Gdański. Czas realizacji projektu to okres od 6 marca do 30 czerwca 2008 roku.


Świetlica wiejska w Kolinczu, której opiekunką i organizatorką życia kulturalnego we wsi jest pani Elżbieta Glinecka, przeprowadziła ankietę we wsi w celu ustalenia ilości osób chętnych do udziału oraz zakresu tematycznego zajęć. Po przeprowadzeniu ankiety wśród mieszkańców wsi Kolincz okazało się, że społeczność wiejska chciałby uczestniczyć w zajęciach ruchowych.

Do przeprowadzenia tych zajęć poproszono terapeutę ruchowego i instruktora rekreacji ruchowej Marka Nowaka , który reprezentuje firmę "Kineza" - Usługi Rekreacyjno -Zdrowotne.

Po krótkiej konsultacji instruktora i opiekunki świetlicy podjęto decyzje o przeprowadzeniu zajęć ruchowych "Nordic Walking" w lesie, który znajduje się tuż za świetlicą.
Spotkania odbywają się w każdy wtorek od godziny 16:30 przez około 1,5 godziny. Zajęcia składają się z krótkiej rozgrzewki, po której grupa rusza do lasu. A na koniec obowiązkowo ćwiczenia oddechowe, rozciągające i relaksacyjne.

Nordic Walking to jeszcze dość słabo popularna w naszym regionie i niewiele bardziej w kraju forma rekreacji ruchowej, polegająca na marszach ze specjalistycznymi kijkami. Forma ruchu wywodzi się z Finlandii z lat 20. XX wieku. Służyła początkowo jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Bardzo dobra forma spędzania aktywnie czasu wolnego na świeżym powietrzu na łonie natury.Więcej o takiej rekreacji - patrz....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz