wtorek, 8 kwietnia 2008

SMĘTOWO BIEGA

Jak co roku w pierwszą sobotę kwietnia (5.04) odbył się XXV Bieg Szpęgawski. W młodzieżowych biegach towarzyszących wzięli udział zawodnicy klubu LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo oraz uczniowie tutejszej szkoły. Dla większości członków klubu był to pierwszy start w tak licznie obsadzonej imprezie... i jednocześnie nadspodziewanie udany!

Największą niespodzianką była czwórka chłopaków ze Smętowa, którzy w kategorii klas 5-6 uplasowali się w pierwszej dziesiątce najlepszych. Jakub Gruchała stanął na najniższym szczeblu podium, Filip Siuda tuż za nim, zajął IV lokatę, V m-ce zdobył Tomasz Kotowski, a Kacper Wohlert był VII. Zaciętą walkę na finiszu stoczył również Paweł Nitza, który do 300m przed metą był 2, ostatecznie zajął IV miejsce w kategorii Gimnazjum. Dobrze spisały się również dziewczyny.

Najwyższą lokatę wywalczyła Natalia Szczepińska z Leśnej Jani, która zajęła VII miejsce w kategorii klas 3-4.
Po biegu odbyło się również losowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu. Trójka naszych podopiecznych okazała się szczęśliwcami wygrywając piłki nożne i maskotkę.

W biegu głównym na 5,8 km rewelacyjnie spisała się mieszkanka Smętowa - Dominika Główczewska, która wygrała bieg w kategorii generalnej kobiet, wbiegając na metę z 50 metrową przewagą nad drugą zawodniczką - Ukrainką Olgą Kalendrową.

Dziękujemy AWiO w Smętowie Gr. za zapewnienie autokaru podczas wyjazdu.
Oczywiście dla wszystkich uczestników należą się ogromne brawa za wytrwałość na trasie i ducha walki!