wtorek, 15 kwietnia 2008

Uniwersytet w remizie?

ZBLEWO. Trawicki: I dlatego od tego roku zakazałem wyprawiania wesel.

W sobotę (12 kwietnia) w Zblewie, konkretnie w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, powstała kolejna na terenie gminy piękna sala komputerowo-multimedialna.

- Środki otrzymaliśmy z programu Europejskiego Funduszu Społecznego - mówi wójt gminy Krzysztof Trawicki. - Gmina wzięła na siebie adaptację sali pod potrzeby sieci komputerowo-multimedialnej, pozostały sprzęt otrzymaliśmy z tego programu... Stworzyliśmy następną możliwość pobudzenia aktywności młodzieży wiejskiej - tu, akurat w remizie strażackiej, bo uważam, że remiza nie jest po to, żeby wyprawiać wesela.

Ona ma spełniać całkiem inne funkcje. I dlatego od tego roku zakazałem wyprawiania wesel. Są inne miejsca od tego, żeby to robić. Natomiast to miejsce ma służyć młodzieży w rozwoju intelektualnym. Poza tym w remizie ma być siłownia i różnorodny sprzęt sportowy, żeby młodzież mogła wyładować energię w pozytywny sposób, a zarazem żeby tu kształcić młode kadry strażaków.

Być może w przyszłości, w ramach tak zwanego Powszechnego Uniwersytetu Ludowego, w remizie powstanie centrum kształcenia na odległość na wsi, w którym za pomocą internetu będzie można studiować. Chętni, dzięki zainstalowanym kamerom, będą mieli bezpośredni kontakt z wykładowcą i egzaminatorem (w Polsce taki uniwersytet już jest, ale prywatny). W ten sposób wejdziemy w nowy etap angażowania, kształcenia i dokształcania młodzieży. Będzie taki projekt ogólnopolski. Umówiłem się z premierem Pawlakiem, aby ten pomysł wdrożyć w remizach, gdzie powstają takie sale komputerowe.
TM

1. W Zblewie jakiś wyż wydarzeń: Gala - Nagrody Wójta, 50-lecie zblewskiego KGW, Otwarcie szkoły w Pinczynie i teraz otwarcie tego centrum. Sporo się wójt naprzecinał i nawręczał. Tu przecina wstęgę do sali w remizie. Fot. Arch. M-K.

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz