niedziela, 13 kwietnia 2008

ZAWODOWA GALA SPORTÓW WALKI

ZAWODOWA GALA SPORTÓW WALKI
MMA / VALE TUDO / K1

20 kwietnia 2008 roku w Miejskiej Hali widowiskowo - sportowej przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim odbędzie się trzecie odsłona Zawodowej Gali Sportów Walki "BALTIC STORM".


Organizatorem jest Akademia Sarmatia Gdańsk, Pomorskie Centrum dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki oraz OSiR Starogard Gdański, pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Start godzina 19.00. Wstęp 20 zł.
Bałtycki Sztorm to gala promująca nową dyscyplinę sportu jaką jest MMA - Mixed Matial Arts (w wolnym tłumaczeniu połączone sporty walki), czyli formułę rywalizacji łącząca uderzenia, kopnięcia, oraz dźwignie i duszenia w parterze. Uważa się , że MMA jest ostateczna formą sportu walki umożliwiającą rywalizację przedstawicielom wszystkich sztuk walki.
Do tej pory na "Wybrzeżu" odbyły się dwie takiego typu imprezy. "Bałtycki Sztorm 3" dzięki niezwykle silniej, międzynarodowej obsadzie zawodników z całą pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem sportowym.

Przez ok. 3 godziny odbędzie się 11 zawodowych walk (każda runda po 5 minut), w tym 10 dwurundowych i jedna (walka wieczoru pomiędzy polskim i szwedzkim zawodnikiem) trzyrundowa.

W walce wieczoru spotkają się: dziewięciokrotny Mistrz Polski w stylu wolnym zapasów, zwycięzca turnieju Konfrontacja Sztuk Walki roku 2005, legitymujący się w MMA rekordem 11-5 (11 zwycięstw / 5 porażek - pokonał min. wielokrotnego Mistrza Polski w tej dyscyplinie - Antoniego Chmielewskiego) Jacek Buczko z Tych oraz dwukrotny zwycięzca międzynarodowego turnieju "Submission Fighting" Tor Troeng ze Szwecji. Tor dał się poznać polskiej publiczności podczas walki w roku 2006 w Poznaniu, gdzie przez cały pojedynek z czeczeńskim zawodnikiem - Mamedem Khalidowem dominował (nieopatrznie, na sam koniec pojedynku dał się złapać w duszenie i niestety przegrał), a walka ta została powszechnie uznana za najlepszą walkę MMA w Polsce.

Oprócz Jacka Buczko i Tora Troeng zobaczymy innych, równie utytułowanych zawodników, min. Jana Lachowicz z Rybnika, Jędrzej "Węgorz" Kubski z Poznania, Artur kadłubek i Michał Mucka z Bytomia, Łukasz Sajewki, Paweł Pracaj oraz Jakub sarkan z Gdańska, czy też Remigiusz Rostankowski, Grzegorz Truszkowski oraz Piotr Labuda z Gdyni. Poza Polakami na starogardzkim ringu skrzyżuje rękawice wielu innych, bardzo doświadczonych zawodników międzynarodowego formatu. Na tej gali nie ma miejsca dla debiutantów! Zapowiada się więc wspaniałe widowisko sportowe opatrzone w międzynarodową obsadę!

Więcej informacji: Paweł Ziółkowski
Akademia Sarmatia - Bjj-Polska/Shooters Poland
Brazilian jiu-jitsu - MMA/Vale Tudo
www.akademiasarmatia.com
AkademiaSarmatia@gmail.com
sarmatia-bjj@tlen.pl
tel. 507 559 479

Specyfikacja Polskich zawodników:

Jana Błachowicza z Rybnika - "Janek" to jeden z czołowych i jeden z najpopularniejszych polskich sportowców walki w naszym kraju. Z powodzeniem startuje w MMA, Muay thai, czyli boksie tajskim, Brazylijskim jiu-jitsu i Submission fighting. Wygrał min turniej KSW, oraz trzykrotnie turniej Hadaka

Waza MMA. Pod koniec marca br. zdobył Puchar Europy Muay Thai, a w grudniu roku 2007 miejsce trzecie na Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie. Wielokrotnie zdobywał medale wszystkich kolorów na Mistrzostwach Polski w Bjj, Submission fighting i Muay thai.
Jędrzej Kubski z Poznania - dziesięciokrotny zdobywca walk MMA, Wicemistrz Europy w Bjj i Mistrz Polski Submission Fighting to tylko część z jego licznych sukcesów. Kubski zwany popularnie "Węgorzem" jest zawodowym strażakiem z narażeniem życia pomagającym innym.
Z Bytomia przyjedzie dwóch bardzo doświadczonych zawodników w formule Full-contact jiu-jitsu, odmianie MMA gdzie walczy się w kimonach jak w judo. Artur Kadłubek to trzykrotny Mistrz Polski w tej formule, oraz dwukrotny zwycięzca turnieju Hadaka Waza MMA. Michał Mucka to także Mistrz Polski Full-contact jiu-jitsu.

Zobaczymy też utytułowanych zawodników z Wybrzeża. Gdański klub Akademia Sarmatia reprezentować będą: młody mistrz Ligi Shooto Łukasz Sajewski , trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w taekwondo WTF (Olimpijskim) Paweł Procaj oraz Wicemistrz Polski w Bjj Jakub Sarkan. Każdy z nich wygrał wszystkie swoje dotychczasowe walki w MMA.
Z Gdyni przyjadą Grzegorz Truszkowski z klubu Migty Bulls oraz Remigiusz Rostankowski i Piotr Labuda z klubu MMA Free Fighting. Zwłaszcza "Remik" to bardzo doświadczony zawodnik, który ostatnią walkę stoczył niedawno w Danii pokonując rywala w niespełna minutę. Grzegorz to wielokrotny medalista różnych turniejów Bjj i Submission fighting, w tym zdobywca Pucharu Polski w tej pierwszej formule. Będzie tez Rafał Arym z tczewskiego Shidokanu, który na poprzednim Bałtyckim Sztormie wygrał przed czasem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz